• USD 33,04
  • EUR 36,02
  • ALTIN 2.559,61
  • BİST100 11.065
  • BTC 59.775

Ekonomi Haberleri

ekonomi haberleri ve güncel ekonomi gelişmeleri, ekonomi ile ilgili tüm video, ekonomi fotoğrafları ve ekonomi haberleri Haberin Gündemi - Haber, Spor, Magazin ve Son Dakika Haberleri sitemizde


Ekonomi

Haziran ayında TÜFE, aylık bazda yüzde 1,64 artarak yıllık yüzde 71,60 seviyesine geriledi.

Gündem

Trump, 2024 seçimleri için Amerika'yı güçlendirme hedefiyle yeni stratejiler ve politikalar geliştiriyor.

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine, ekonomi, terörle mücadele ve dış politika konularını ele alacak.

Ekonomi

Çelik ürünleri ihracatı miktar bazında mayısta %45,9 artarak 1,1 milyon tona, değer bazında ise %24,8 artarak 850,9 milyon dolara ulaştı.

Ekonomi

TCMB, politika faizini yüzde 50'de sabit tuttu. Enflasyon ve parasal sıkılaştırma politikaları üzerine vurgular yapıldı.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, 14 Haziran haftasında toplam rezervlerini tarihi bir rekora taşıdı.

Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevinin ilk yılını değerlendirerek ekonomideki olumlu gelişmeleri ve geleceğe yönelik hedefleri paylaştı.

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Tatil, 16-24 Haziran arasında olacak.

Ekonomi

Kremlin'den gelen açıklamalar, Türkiye'nin BRICS üyeliği isteğini destekliyor. Üyelik talebi bir sonraki zirvede ele alınacak.

Gündem

Bakan Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyeleri ve EYT düzenlemesi hakkında önemli bilgiler vererek sosyal ve ekonomik destekleri açıkladı.

Gündem

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf döneminin başladığını ve tasarruf yapılacak 8 öncelikli alanı açıkladı.

Sağlık

COVID-19 pandemisi, toplum, ekonomi ve psikoloji üzerinde uzun vadeli değişimlere neden oldu.