• USD 33,04
  • EUR 36,02
  • ALTIN 2.559,61
  • BİST100 11.065
  • BTC 60.250

Mehmet Şimşek Haberleri

Mehmet Şimşek haberleri ve güncel Mehmet Şimşek gelişmeleri, Mehmet Şimşek ile ilgili tüm video, Mehmet Şimşek fotoğrafları ve Mehmet Şimşek haberleri Haberin Gündemi - Haber, Spor, Magazin ve Son Dakika Haberleri sitemizde


Gündem

Türkiye'ye uluslararası kuruluşlardan 3,8 milyar dolarlık dış finansman sağlandı, bu kaynaklarla bölgenin yeniden imar çalışmaları hızlandırılacak.

Ekonomi

Yeni vergi paketiyle engelli araç istisnasında ÖTV muafiyeti süresi 5 yıldan 10 yıla çıkarılıyor, verasetle intikal eden araçlarda vergiler mirasçılar...

Ekonomi

Bakan Şimşek, zorunlu afet sigortasını sel, heyelan, fırtına, dolu, çığ ve orman yangını gibi afetleri kapsayacak şekilde genişletiyor.

Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görevinin ilk yılını değerlendirerek ekonomideki olumlu gelişmeleri ve geleceğe yönelik hedefleri paylaştı.

Ekonomi

Bakan Şimşek, Türkiye'nin döviz rezervlerinin 2020'den beri ilk kez artıya geçtiğini duyurdu ve cari açığın düşeceğini belirtti.

Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çok uluslu şirketler için asgari kurumlar vergisi düzenlemesinin hızlandığını açıkladı.

Ekonomi

Financial Times, Türkiye'nin enflasyon krizini ve hükümetin ekonomik önlemlerini değerlendirerek, enflasyonun kontrol altına alınamadığını belirtti.

Gündem

Bakan Şimşek, enflasyonun yıl sonunda düşeceğini, finansal okuryazarlığın eğitim müfredatına dahil edileceğini ve borsanın yatırım alanı olduğunu belirtti.

Gündem

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf döneminin başladığını ve tasarruf yapılacak 8 öncelikli alanı açıkladı.

Ekonomi

Bakan Şimşek, yeni tasarruf paketini açıklayacaklarını ve enflasyonla mücadele için reformlar yapacaklarını açıkladı.

Ekonomi

Bakan Şimşek, enflasyonun hızla düşeceğini ve 2026'da tek haneli seviyeye ulaşacağını belirtti, mali disiplin ve yapısal dönüşüm de öncelikler arasında.

Gündem

Cumhur İttifakı'nın sağlam olduğunu ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e desteklerini açıkladı.