03 Şubat 2016 Çarşamba 09:56
Karşıyaka'da yönetim-divan kurulu savaşı
PTT 1'inci Lig takımı Karşıyaka'da yönetimle divan kurulu arasında, "komisyon savaşı" çıktı.

Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral'ın dünkü açıklamasında, "Görülen lüzum üzerine" stat ve salon konusunda Başkan Fatih Diniz'in de yer aldığı bir komisyon oluşturduklarını duyurması, ortalığı karıştırdı. Komisyondan Başkan Diniz ve yönetimin haberi olmadığı bildirilirken açıklamayı yetkilerine müdahale ve kamuoyunda yönetimin tesisleşme konusunda pasif kaldığı algısı oluşturma çabası olarak değerlendiren yönetim, sert bir mesaj yayınlayarak stat ve salonun takipçisi olduklarını duyurup, divanın yetki ve görev sınırının altını çizdi.

"Divan Kurulumuz tarafından medyaya, stat ve salon inşaatlarımızla ilgili 'Görülen lüzum üzerine' bir komisyon oluşturulduğu ve kararın yönetimimize bildirildiği duyurulmuştur" diye başlayan yönetim kurulu açıklaması şöyle devam etti:

"Karşıyaka'mızda divan kurulu, bir danışma organı niteliğindedir. Görev ve yetkilerinin sınırları tüzüğümüzle çizilmiştir. Tüzüğe göre de divan kurulunun böyle bir görev ya da yetkisi bulunmamaktadır. Tam tersine, tüzüğümüzde, 'Tesislerin korunması, gelişmesi ve yönetimi için gerekli önlemleri almak' yönetim kurulunun görev ve yetkileri arasında sayılmaktadır."

Külüple ilgili her türlü tasarruf ve yetkinin seçilmiş yönetimde olduğu hatırlatılan açıklama şöyle devam etti: 

"Daha da önemlisi, tüzüğümüzde kulübümüzün organları sayılırken genel kurul, yönetim kurulu ve denetleme kurulu zorunlu organlar arasında belirtilirken, divan kurulu 'diğer organlar' başlığı altında düzenleme altına alınmıştır. Önemle üzerinde durmak ve hatırlatmak gerekir ki; yine tüzüğümüze göre, zorunlu organlar dışında başka organlar kurulabilse de bu organlara genel kurul, yönetim kurulu ve denetleme kurulunun görev, yetki ve sorumluluklarının devredilemeyeceği açık bir şekilde hüküm altına alınmıştır. Bu nedenle, divan kurulumuzun 'yetki devri' anlamını taşıyacak olan bu bildirisinin hukuki bir dayanağı bulunmamaktadır. Divanın yönetimimizle komisyonla ilgili bir bilgi paylaşımı olmamıştır." 

Yönetimin stat ve salon inşaatları konusunda gerek belediyeler, gerek siyasiler, gerek bürokratlarla sürekli temas halinde olduğu hatırlatılan açıklama şöyle sona erdi: "Kulübün Kurtuluş Savaşı'nı sürdürürken her platformda stat ve salon konusunda girişimimiz de sürmektedir. Nitekim geçtiğimiz ay stat inşaatımızın ihalesinin mahkeme kararıyla iptal edilmesinin ardından Başkanımız Fatih Diniz, acilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'yla görüşerek projenin karşısına yeni engel çıkarılmayacağına dair söz almıştır. Kulübümüzün kurtuluşu olarak gördüğümüz tesisleşme konusunda asla geri adım atmayacağımızın, projelerin her an takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Stat ve salon konusunda tüm yetki, karar ve uygulama yönetim kurulumuzdadır. Konuyla ilgili otorite ya da irade boşluğu yoktur. Olması da düşünülemez."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.