Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Filenin Sultanları Rio yolunda
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Filenin Sultanları Rio yolunda

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın da yer aldığı organizasyon 6 gün sürecek ve 8 ülke takımı olimpiyat vizesi alabilmek için mücadele edecek.

 İSTANBUL / DHA

Voleybolda 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri, yarın Ankara'nın ev sahipliğinde başlıyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın da yer aldığı organizasyon 6 gün sürecek ve 8 ülke takımı olimpiyat vizesi alabilmek için mücadele edecek.

A Grubu'nda bulunan Filenin Sultanları, Hollanda, Hırvatistan ve Almanya ile mücadele edecek. B Grubu'nda ise Polonya, Rusya, İtalya ve Belçika yer alıyor.

Toplam dört gün sürecek grup maçlarının ardından yarı final ve finallerin sonunda 1. olan ekip, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı

kazanacak. Elemelerde 2. ve 3. olan takımlar ise, Mayıs ayında Japonya'da yapılacak Dünya Elemeleri'nde vize arayacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, ilk maçında yarın Hırvatistan ile karşılaşırken, 5 Ocak Salı günü Almanya, 6 Ocak Çarşamba günü ise Hollanda ile mücadele edecek.

Başantrenör Ferhat Akbaş yönetimindeki milli takımda şu oyuncular bulunuyor:

"Naz Aydemir Akyol, Özge Kırdar Çemberci, Eda Erdem Dündar, Kübra Akman, Büşra Cansu, Bahar Toksoy Guidetti, Gözde Kırdar, Gözde Yılmaz, Güldeniz Önal, Neriman Özsoy, Neslihan Demir Güler, Hande Baladın, Polen Uslupehlivan, Gizem Karadayı, Hatice Gizem Örge."

Elemelerde maç programı şöyle:

YARIN:

14.00 Hollanda - Almanya (A Grubu)

16.30 Polonya - Rusya (B Grubu)

19.30 Hırvatistan - Türkiye (A Grubu)

5 Ocak 2016

14.00 İtalya - Rusya (B Grubu)

16.30 Belçika - Polonya (B Grubu)

19.30 Almanya - Türkiye (A Grubu)

6 Ocak 2016

14.00 Belçika - İtalya (B Grubu)

16.30 Almanya - Hırvatistan (A Grubu)

19.30 Türkiye - Hollanda (A Grubu)

7 Ocak 2016

14.00 Rusya - Belçika (B Grubu)

16.30 Hollanda - Hırvatistan (A Grubu)

19.30 İtalya - Polonya (B Grubu)

8 Ocak 2016 - Yarı Final

16.30 B Grubu 1.'si - A Grubu 2.'si

19.30 A Grubu 1.'si - B Grubu 2.'si

9 Ocak 2016 - Finaller

16.30 Üçüncülük Karşılaşması

19.30 Final



Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.




Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık