Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Kılıçdaroğlu: 'Adam gibi siyaset yaptık'
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Kılıçdaroğlu: 'Adam gibi siyaset yaptık'

Kılıçdaroğlu,'Şimdi dokunulmazlıklarımız kalktı. Belli çevrelerde şöyle bir telaş var 'Aman ha sizi hapse atabilirler, sizi tutuklayabilirler.' Yolsuzluk yaptık mı, yapmadık. Hırsızlık yaptık mı, yapmadık. Kul hakkı yedik mi, yemedik. Namusumuzla çalıştık, adam gibi siyaset yaptık.'dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'da konuştu.
Dokunulmazlıklara ilişkin Kılıçdaroğlu, "Yolsuzluk yapmadık, hırsızlık yapmadık, kul hakkı yemedik. Namusumuz ile adam gibi çalıştık. Adam gibi siyaset yaptık. Aslan gibi gideceğiz. Hakimin karşısına oturacağız. Amerikan yargısı seni yargılıyor. Sen Türkiye'desin böyle bir ayıp, rezillik olabilir mi? Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak. Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak?" dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'da yaptığı konuşmada dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Ben terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorum diyorum. Beni korkudan mahkemeye veremiyorlar. Ağzımı her açtığımda mahkemeye veriyorlar ama bunu söylediğim zaman mahkemeye veremiyorlar. Niçin? Bütün belgeleri o mahkemeye getireceğim. Bunların bütün kirli çamaşırlarını mahkemeye getireceğim. Şimdi dokunulmazlıklarımız kalktı.

YOLSUZLUK YAPMADIK, HIRSIZLIK YAPMADIK, KUL HAKKI YEMEDİK NAMUSUMUZ İLE ADAM GİBİ ÇALIŞTIK
Şöyle bir telaş var belli çevrelerde aman ha sizi hapise atabilirler, tutuklayabilirler. Yolsuzluk yapmadık, hırsızlık yapmadık, kul hakkı yemedik. Namusumuz ile adam gibi çalıştık. Adam gibi siyaset yaptık. Aslan gibi gideceğiz. Hakimin karşısına oturacağız. Ülkede başta hakim hepsine demokrasi dersi vereceğiz. Hiç kimse endişe etmesin bundan. Demokrasi için hakim karşısına çıkacağız.

BÜTÜN PİSLİKLER ORTAYA ÇIKACAK. TÜRKİYE'NİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI AMERİKA MI YIKAYACAK?
Bakanların, yolsuzluk yapanların dokunulmazlıkları kalksın dedim . kaldırmadılar. Şimdi dava nerede görüşülüyor? ABD'de. Şu ayıp değil mi? Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısına güvenmiyor, dokunulmazlığını kaldırmıyorsun orada gidip yargılanmıyorsun. Amerikan yargısı seni yargılıyor. Sen Türkiye'desin böyle bir ayıp, rezillik olabilir mi? Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak. Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak?"

"ADAM GİBİ SİYASET YAPTIK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Durugöl Spor Salonu'nda partisince düzenlenen Fındık Toplantısı'na katıldı. Toplantıya, Karadeniz illerinin CHP'li milletvekilleri, bölgede fındık üretimi yapılan illerden gelen CHP teşkilat üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, fındık üreticileri katıldı.

Konuşmasında dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Şimdi dokunulmazlıklarımız kalktı. Belli çevrelerde şöyle bir telaş var 'Aman ha sizi hapse atabilirler, sizi tutuklayabilirler.' Yolsuzluk yaptık mı, yapmadık. Hırsızlık yaptık mı, yapmadık. Kul hakkı yedik mi, yemedik. Namusumuzla çalıştık, adam gibi siyaset yaptık. Davutoğlu'na benim dokunulmazlığımı kaldırıyorsun eyvallah dedim. Sen niye dokunulmazlığını kaldırmıyorsun. Bakanlar niye dokunulmazlığını kaldırmıyorlar. Başbakanlarının niye dokunulmazlığı devam ediyor. Çünkü onlar malı götürdüler. Çünkü onlar hırsızlık, yolsuzluk yaptılar. Onları koruyorsun."

"NEDEN KORKACAĞIZ BİZ?"

Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılmasından kendilerinin çekineceğinin sanıldığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sanıyorlar ki biz çekineceğiz. Aslan gibi gideceğiz, hakimin karşısına oturacağız. Ülkede başta hakim, hepsine demokrasi dersi vereceğiz. Düşünce özgürlüğü için çıkacağız. Medya özgürlüğü için çıkacağız. İnsan hakları için çıkacağız. Korkumuz yok bizim. Niçin korkumuz yok. Allah'tan başka hiç bir korkumuz yok. Çünkü biz hiç kul hakkı yemedik. Kimseye haksızlık yapmadık. Bizim yargıya çıkmamız, hakimin önüne çıkmamız demokrasi için bir kazanç olacaktır. Özgürlükler için bir kazanç olacaktır. Herkes diyecek ki 'demokrasiyi CHP getirdi.' Evet CHP getirdi. Demokrasiyi güçlendirecek olan da CHP'dir. Çünkü biz bu ülkede herkesin düşüncesini özgürce açıklayabileceği bir Türkiye yaratmak istiyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Neden korkacağız biz?"

"TÜRKİYE7NİN KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI AMERİKA MI YIKAYACAK?"

Konuşmasında isim vermeden Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "Birileri korkuyor. Korkuyorlar. İstedikleri kadar korksunlar. Bakın Bakanların dokunulmazlıkları kalksın dedim. Yolsuzluk yapanların dokunulmazlıkları kalksın dedim. Şimdi dava nerede görüşülüyor Amerika'da" dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu ayıp değil mi sen Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısına güvenmiyorsun. Dokunulmazlığını kaldırmıyorsun. Amerikan yargısı seni yargılıyor ve sen Türkiye'desin. Böyle bir ayıp olabilir mi? Böyle bir rezillik olabilir mi? Önümüzdeki günlerde göreceğiz bütün pislikler büyük bir ihtimalle ortaya çıkacak. Türkiye'nin kirli çamaşırlarını Amerika mı yıkayacak? Neden biz kendi özgür irademizle haksızlık yapanları yargılayamıyoruz. Neden onları hakimin karşısına çıkaramıyoruz? Kul hakkı yiyenlerden neden bunun hesabını soramıyoruz? Bunu da her yerde anlatmanız gerekiyor. Demokrasi ise sonuna kadar savunacağız. Haksızlıksa sonuna kadar karşısında duracağız. Çünkü biz haksızlıklardan beslenen bir parti değiliz. Adalet istiyoruz biz. Adalet soylu bir kavramdır. Eğer adaleti olmayan bir toplum olursa, devlet dediğimiz kavram olmaz. Adalet mülkün temelidir. Devletin temelidir adalet. Siz yolsuzluk yapanları Türkiye'de yargılamıyorsunuz. Onları alıyorsunuz doğru Amerika'daki hakimlere teslim ediyorsunuz ve onlar orada görüşüyorlar. Bunu kabul edemiyoruz."

"CUMHURİYETİN KURUCU İRADESİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Konuşmasının bir bölümünde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nı eline alan Kılıçdaroğlu, anayasanın ilk dört maddesini okudu. Anayasa'nın ilk dört maddesinin değişmez en temel madde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Kurucu iradedir ilk dört madde. Buradan söylüyorum başka kaçak sarayda oturan zat duysun, Başbakan duysun, bakanları duysun. Bütün sağ duyulu yurttaşlarım duysun. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız. Cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bayrağımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Başkentimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Başkentimize sonuna kadar sahip çıkacağız. 'Yaşasın tam bağımsız Türkiye' diyeceğiz. Sanıyorlar ki biz oyu aldık, her şeyi yaparız. Yok kardeşim öyle bir şey. Bu memleket bize altın tepside sunulmadı. Bu memleketin kuruluşunda, cumhuriyetin kuruluşunda dedelerimizin, babalarımızın alın teri var. Kanı var, gözyaşı var. Ben oy aldım istediğimi yaparım. Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir şey yoktur. Her devletin bir kuruluşu vardır. Cumhuriyet sıradan kurulmadı. Sıradan bir devlet değiliz biz. Birileri bize Arap ülkelerindeki gibi 'Gelin sizin sınırlarınızı çizelim' demedi."

"ÜLKE TERÖR BATAĞINA SAPLANDI"

Terör ile ilgili de açıklamalarda da bulunan Kılıçdaroğlu: "2002'de Rahmetli Ecevit hükümeti devrettiğinde Türkiye'de terör sıfırdı. Ne oldu 14 yılda Türikye bir terör batağına saplandı. Kim yönetiyordu bu ülkeyi. 14 yılda Türkiye'yi terör batağına kimler getirdi. PKK mahkemeler kurdu seslerini çıkarmadılar. Şehirler dinamitlerle patlayıcı maddelerle donatıldı, seslerini çıkarmadılar. Bir ilçede kamyonun üzerinden kalaşnikof silahlar dağıtıldı. Polis müdahale etmek istedi, asker müdahale etmek istedi. Vali dedi ki müdahale edemezsiniz Ankara izin vermiyor diye. Ve sonun da bu günkü tablo ortaya çıktı" diye konuştu.

FINDIK BAHÇESİNE GİTTİ

Toplantının ardından Cumhuriyet Mahallesi'ne giden Kemal Kılıçdaroğlu, burada fındık bahçesinde çalışan vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, tırpanla ot biçti.


KILIÇDAROĞLU ESKİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ KALKAVAN'I ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'daki bir otelde partililerle birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte partililere kısa bir konuşma yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fındık Kanunu'nun çıkması gerektiğini vurgulayarak, "FİSKOBİRLİK eski görkemli günlerine kavuşturulabilmeli. Fındık konusunda her şeyi yapmak zorundayız. İzlenen politika tütünü nasıl bitirdiyse, pamuğu nasıl bitirdiyse, şeker pancarını bitirmeye çalışıyorlar, fındığı da bitirmeye yönelik. Bu konuda özellikle Karadeniz'in çok duyarlı olması lazım. Fındığımız var, şimdi fındığı yabancı tekellere teslim etmek istiyorlar. Tütünü teslim ettik, fındığı da yabancı tekellere teslim etmememiz gerekiyor. Kendi sanayicimiz var" dedi.

Kılıçdaroğlu, partililerle yediği akşam yemeğinin ardından Samsun'a karayoluyla gitti. Saat 19.45'de Samsun'un İlkadım İlçesi'nde yaşayan ve geçen yıl Eylül ayında kalp krizi geçirdikten sonra yatağa mahkum kalan CHP'li eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkanvan'ı evinde ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşti. Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Ankara'ya gitmek üzere Samsun Çarşamba Havalimanı'na gitti.

 Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık