Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Haluk Koç'tan  Sultanahmet saldırısına yönelik flaş açıklamalar !
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Haluk Koç'tan Sultanahmet saldırısına yönelik flaş açıklamalar !

Cumhuriyet Halk Partisi Haluk Koç,gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

CHP Sözcüsü Haluk Koç basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamaya ilişkin Koç, "Bu saldırı nasıl oluyor? Bu soruyu sorduğun zaman vatan hainisin. Nasıl oluyor? Kim bu adam? Sudi Arabistan doğumlu. Suriye uyruklu gelmiş 5 Ocak'ta biyometrik olarak tanınacak bütün bilgileri emniyete vermiş. Göçmen şeyi almış. İkametgah çıkartmış. 3 kişi ile birlikte bir evde kalıyor. Retinası okunuyor, parmak izi biliniyor. Takipte. Fransa'da patlamalar olduğunda birisi bağırdı. 'Senin istihbarat servisin çalışmıyor mu kardeşim bir ülkede cinayet işleniyorsa o ülkenin hükümeti sorumludur.' Hiç sorumlu yok.

Sorumlu CHP. Bekir efendiye göre sorumlu CHP. Bey demeyelim iltifat etmiş oluruz. Efendi deyiminden mutlu olacaktır" dedi. "Hiç bir zaman rahat bir ortamda basın toplantısı yapamadık" diyerek konuşmasına başlayan Koç, "CHP Olağan Kurultayı'nın hafta sonu yapılacağını bu nedenle parti sözcülüğü görevinin sona ereceğini belirten Koç, "Bu süreç içerisinde ayarlayamadığım davranışlarım olduysa sizlere karşı ben pek hatırlamıyorum ama yine de olduysa hakkınızı helal edin. CHP, kurultayına yenilenmiş bir delegasyon ile gidecek" dedi. "

BİZZAT HÜKÜMETİN KENDİSİNDEN KAYNAKLANAN BİR TEHDİT"

Koç, "Dün acı bir olayla daha karşılaştı Türkiye. Daha doğrusu bir birini tekrar eden acıların bir yenisiyle daha karşı karşıya kaldı. Bir devletin iki temel görevi var. Birincisi temel hak ve özgürlükleri korumak adaleti sağlamak diğeri kamu düzenini korumak ve sürdürmek. Bugün Türkiye'de temel hak ve özgürlüklere en büyük tehdit, bizzat hükümetin kendisinden kaynaklanan bir tehdit. Bakıyorsunuz bazen insanın tüyleri diken diken oluyor" dedi. "

KARDEŞİM HÜKÜMET SENSİN SURİYE'NİN İÇİNE BULAŞAN BELAYI TÜRKİYE'YE DAVET EDEN SENSİN"

Koç, "Cumhurbaşkanı seçilen zat, sürekli olarak günlük olayların içerisinde yorumları, telkinleri, yönlendirmeleri ile. Kardeşim hükümet sensin. Suriye'nin içine bulaşan sensin. Belayı Türkiye'ye davet eden sensin. PKK boyutu ayrı IŞİD boyutu ayrı" dedi. "BUNLARIN HEPSİYLE GÜNÜNDE AŞNA FİŞNE OLMUŞSUN OSLO'DA, İMRALI'DA, KANDİL'DE KUCAKLAŞMIŞSINIZ" Koç, "Bunların hepsiyle gününde aşna fişne olmuşsun, al takke ver külah. Tencere kapak ne derseniz deyin. Bunların hepsini yaşatmışsın Türkiye'ye. Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de kucaklaşmışsınız" dedi.

"DİYARBAKIR'DA ZILGIT, HALAY ÇEKMİŞSİNİZ. ZIRIL ZIRIL AĞLAMIŞSINIZ"

Koç, "Diyarbakır'da zılgıt, halay çekmişsiniz. Zırıl zırıl ağlamışsınız. Doğuda, güneydoğuda bazı iller, ilçeler silah deposuna çevrilirken gözünüzü kapatmışsınız. Operasyon talimatı vermeyin emrini vermişsiniz" dedi. "

CHP'Yİ SUÇLAMAYI KENDİNE HAK GÖRÜYORSUN. OLMADI BEKİR BEY OLMADI"

Koç, "Ondan sonra günün birinde film sizin istediğiniz gibi gitmediği zaman dönüp bunlar hiç yaşanmamış gibi, sizin payınız yokmuş gibi utanmadan çıkıyorsunuz kendisini gazeteci diye tarif eden çanak sorucuların önünde CHP'yi suçlamayı kendine hak görüyorsun. Olmadı Bekir bey. Olmadı. Zaten Türkiye'de ne kadar adaletsiz dönem varsa o dönmelerin adalet bakanı olarak ün yaptınız. Adalet bakanlığı döneminiz, şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan kişinin hukuksuzluklarını örtmek için hukuk yaratmak dönemi oldu" diyerek tepki gösterdi.

"SULTANAHMET SALDIRISI NASIL OLUYOR? RETİNASI OKUNUYOR PARMAK İZİ BİLİNİYOR TAKİPTE"

Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamaya ilişkin Koç, "Bu saldırı nasıl oluyor? Bu soruyu sorduğun zaman vatan hainisin. Nasıl oluyor? Kim bu adam? Sudi Arabistan doğumlu. Suriye uyruklu gelmiş 5 Ocak'ta biyometrik olarak tanınacak bütün bilgileri emniyete vermiş. Göçmen şeyi almış. İkametgah çıkartmış. 3 kişi ile birlikte bir evde kalıyor. Retinası okunuyor, parmak izi biliniyor. Takipte. Fransa'da patlamalar olduğunda birisi bağırdı. 'Senin istihbarat servisin çalışmıyor mu kardeşim bir ülkede cinayet işleniyorsa o ülkenin hükümeti sorumludur.' Hiç sorumlu yok. Sorumlu CHP. Bekir efendiye göre sorumlu CHP. Bey demeyelim iltifat etmiş oluruz. Efendi deyiminden mutlu olacaktır" diye konuştu. "

DÜN BESLEDİĞİN IŞİD'CİLERİN TÜRKİYE'Yİ KANA BULADIKLARI GÜNDEMİNDE DEĞİL"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı sert bir dille eleştirmeye devam eden Koç, "Dün beslediğin IŞİD'cilerin Türkiye'yi kana buladıkları gündeminde değil. Sorumluluğun yok. Aklında fikrinde CHP. Güleceksiniz gülünecek durum değil. Muhatap muhatap bile değil. Kelime aramaya değmez. Bekir efendi sen CHP ile uğraşacağına kamu güvenliğini sağla. İzan, utanma, arlanma yok. Pişkinlik diz boyu yazıklar olsun. Sormayacak mıyız? Vatan haini mi olacağız. CHP adına soruyorum; Kardeşim bu IŞİD'liler için 'birkaç öfkeli Sünni genç' değerlendirmesi yapan senin hükümetinin başkanı değil miydi? Siz bunlara kol kanat germediniz mi? Tedavi edip yatak bulmadınız mı? gidiş gelişlerine zemin hazırlayıp göz yummadınız mı? Normal sorumluluğu olan bir hükümet, bu süreçleri takip eder böyle bir eylemi de engeller. Bunların hiçbiri olmamış hepimiz unuttuk öylemi?" "

PATLAYANA KADAR GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BUNLARI OTURUP SEYREDEN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?"

Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamaya ilişkin Koç konuşmasına şöyle devam etti: "Canlı bombayı mülteci olarak kabul eden ikamet izni veren. Biyometrik tanınması için bütün verilerini alan. Parmak izi, retina dahil. Patlayana kadar gönül rahatlığıyla bunları oturup seyreden siz değil misiniz?

"BAK BEKİR EFENDİ CHP, BU ÜLKEDE BARIŞIN VE HUZURUN YANINDADIR"

Koç, "Bak Bekir efendi CHP, bu ülkede barışın ve huzurun yanındadır. Kürt sorununu meşru zeminde geniş bir toplumsal mutabakat ile ve TBMM'den çözülmesinden yanadır" dedi.

"ÇÖZÜM SÜRECİNDE SİZİ ALKIŞLADIKLARI ZAMAN BUNLAR ÇOK İYİ AKADEMİSYENDİ DEĞİL Mİ?"

Koç, "Bazı akademisyenlerin kendi görüşlerini ifade eden bir açıklama yapmaları ondan sonra da kopan fırtına. CHP olarak bildirinin içeriğinden bağımsız olarak şunu söyleyebilirim: Düşünce, ifade hürriyeti, demokrasilerdeki kurallardan bir tanesidir. Şiddet önermeyen, terörü teşvik etmeyen düşünceler ifade edilebilir. Çözüm süreci diye bir süreç çalıştırdığınız dönem sizi alkışladıkları zaman bunlar çok iyi akademisyendi değil mi? Sizi gidi sizi. Şimdi vatan haini karanlık insanlar. İçerisinde şiddete teşvik, terörü özendirme varsa ilgili maddeler çerçevesinde kovuşturma açılır. Yoksa içeriği konusunda tabi bizim de eleştirilerimiz var" açıklamasında bulundu.

"CUMHURİYET SAVCILARININ BU 3. SINIF MAFYA BABALARI İÇİN HAREKETE GEÇMESİ GEREKİYOR

" Koç, "Bugün basında var. Savcılara bir çağrı var. Eğer kendileri harekete geçmeyeceklerse bu ifadeler karşısında ben buradan açık çağrı yapıyorum: Türk Ceza Kanunu'nun 106. maddesi açık. Cumhuriyet Savcılarının bu 3. sınıf mafya babaları için harekete geçmesi gerekiyor" dedi. "PARTİ OLARAK BU BİLDİRİNİN ARKASINDA DEĞİLİZ" Koç, "Parti olarak bu bildirinin arkasında değiliz. Düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde herkes bu hüriiyetindnen şiddeti, terörü teşvik etmeden ifade eder" dedi.Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık