Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Tarafsız ve Doğru Haberin Adresi

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN

Mustafa İlker ALPKAYA

MİLLET, YENİKAPI’SINI ARALADI.

İnanılmaz bir manzaraydı. Çoluk çocuk, yaşlısı genci, kadını erkeği, bayrağını kapan soluğu Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginde almıştı.

Gökyüzünden çekim yapan hava kameralarına yansıyan görüntülere Türkiye'de ilk defa rastlanılıyordu.

ÇILGIN TÜRKLERİN YENİ ÇANAKKALESİ

Beş milyon'dan fazla olduğu değerlendirilen bir kalabalık Yenikapı ve civarında konuşlanmıştı. Haber ajansları, gazetelerin internet siteleri ve TV.'lerin canlı yayınında acaip şeyler anlatılıyordu. Kimi yeni bir Çanakkale'den bahsediyor, kimisi ikinci bir istiklal harbin'den, kimisi 100 yılın savaşından, kimisi yeni bir Türkiye'den dem vuruyordu. Tek bir gerçek vardı. Türk Milleti bayağı bir harekete geçmişti.

BİZİ ÇOK KÖTÜ KANDIRMIŞLAR

Kımıl kımıl, yerinde duramayan bir Türkiye…Sırtından hançerlenmiş mazlum Türk milleti bunu onuruna gururuna yediremiyordu. Demek ki dindarlık hamaseti tek başına inandırıcı bir faktör değildi. Bu alçaklığı yapanların alnı secdeden kalkmıyordu. Son derece terbiyeli, mütesettire ablalar idi. Yardımsever abilerdi. Okumasını seviyorlardı. Gazetelerini abone yaptırıyorlar, dergilerini bizzat gelip size tanıtıyorlar, evlerimize misafir oluyorlardı. Hatta imkanı olmayan öğrencilere yardım kampanyaları düzenliyorlardı. Hatta ve hatta, Kimsesizlerin Kimseleriydiler. Kimse Yok mu? diye feryat ediyorlardı. Kimseleri çoktu ama yürekleri sağır olanlar bunu da istismar konusu yapmışlardı.

AYNI ÇATI ALTINDA AŞKIMIZ BİR YALANMIŞ

Hepsinin bir tiyatronun parçası olduğu net bir şekilde ortaya çıktı. Benim mazlum milletim hemen yanı başında oynanan tiyatronun içinde kalmıştı. Onların para kaynağı, insan kaynağı haline getirilmişti. Onuruyla oynanmış, kandırılmıştı bu toplum. Yenikapı konseptinin altında, bu gerçek yatıyordu. Nasıl yapabilirlerdi, bu kadar vicdansız olunabilirmiydi? Bu sorunun cevabını arıyor hala sokaktaki vatandaş. Neden, Niçin bu hainliği bize reva gördünüz? diye soruyor benim insanım.

BİR DAHA BU MİLLETİ KANDIRAMAYACAKLAR

Devlet içinde Devlet olmaya yeltenenlere müthiş bir darbe vurdu benim halkım. Artık kandıramazlar, bir daha o hatayı yapmaz benim insanım. Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine herkes soluğu meydanlarda caddelerde almıştı ve Yenikapı'da bunu taçlandırdı. Bu kez muhalefet'de kendini gösterdi. Yanındayız dediler bu kutsal mücadelenin… Artık iktidar, muhalefet, şucu-bucu yok. Tek Millet, Tek bayrak, tek bir devlet anlayışı var.

TİTİZLİKLE MÜCADELEYE DEVAM

OHAL devam etmek zorunda. Her yere sinmiş, pusu atmış bu hain örgüt'ün nerede nasıl hangi kılıkta ortaya çıkacağı belli olmadığı için ilk etapta  görünürdekilerle mücadele edilecek. Sonra görünmeyenler ve bundan sonra muhtemel yetişme sahaları kontrol altına alınacak. Tedbirler, yeni tedbirler hep birbirini izleyecek. İnşallah adaletli bir müdadele yapılır da kurunun yanında yaş'da yanmaz. Çünkü böyle fevkalade boyutta yapılan işlemlerin bir kısmı maalesef ehil olmayanlar yüzünden, ele yüze bulaştırılır. Ya da farklı kin ve öfke duyguları yüzünden saptırılır, kasdi amacını aşar..

EV SAHİBİ, KİRACISINI İHBAR EDİYORDU

12 Eylül Darbesini yaşamış birisi olarak aman dikkat diyorum. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra yeni cunta hükümeti ihbar kampanyası düzenlemişti. Terör örgütleri ile bağlantılı olanları bize bildirin diye açık açık gazetelerde bile ilanlar çıkıyordu. Bu durumu istismar edenler fazlasıyla çıktı. Evinden kiracısını çıkartamayan ev sahipleri, belki asker bu tahliyeyi yapar umuduyla kiracısını terörist olarak ihbar etti. Damadından intikam almak isteyen kayınbaba damadına terörist dedi.

DERİN MAĞDURİYETLER GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Kan davası olanlar birbirlerini yeraltı çalışması yapmakla suçladılar ve ortaya yarı komedi yarı garabet pek çok sahne çıktı. Amaç elbette bu değildi, ama sınırları iyi hesap edilmemiş girişimlerin bir kısmı böyle hüzünle sonuçlanabiliyor. Bu yüzden devlet kurumlarında oluşabilecek büyük hasarların önüne bu şekilde geçilebilir. Tek kalemde silmekle derin mağduriyetler ortaya çıkabilir. İnşallah bu aksilikler yaşanmaz, olursa da çaresine bakılır diye düşünüyorum.

DEVLETİMİZİN KURUCUSU ATATÜRK YAŞIYOR

Yeni bir Türkiye'nin kapıları Yenikapı'da açıldı. Bunda kuşku yok. Hadi hayırlısı diyoruz. Madem ortak bir arzu ve istenç var ortada o zaman devlet bu isteği yerine getirmeli. Uzun yılardan beri Kalpaklı Atatürk pankartları bende tatlı bir duygu uyandırdı. Millet Atasını unutmamıştı. Son dönemlerde Atatürk aleyhine bazı kampanyalar ve girişimlerinde FETÖ tarafından tezgahlandığı gerçeğini bu millet gördü.

YANLIŞ HESAP BAĞDAT'TAN DÖNDÜ

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gerçeğini bu millet yeniden haykırdı. Devletimize ve Milletimize ihanet edenler bunuda unutturmaya çalışmışlardı. Ama yanlış hesap Bağdat'tan döndü. Yenikapı ruhu, artık Türkiye'yi yeniden kanatlandıracak diye düşünüyorum. Birlik ve beraberliğin pekiştirdiği bu Çılgın Türkleri kim durdurabilir ki.

Merhaba yeni Türkiye Cumhuriyeti.

 

 

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
MUSTAFA İLKER ALPKAYA DİĞER YAZILARI
-

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık