Yerli ve yabancı yapımların yarışacağı film festivalinde bu sene ilk defa vizyona girecek yabancı yapımlara da yer veriliyor.
GENİŞ BİR KATILIMA SAHNE OLDU
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği'nin katkılarıyla, 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 7. Malatya Uluslar arası Film festivali'nin tanıtım toplantısı Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Ahmet Çakır, Festival Direktörü Suat Köçer, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu üyesi Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu üyesi Selahattin Gürkan, Festival İcra Kurulu Başkanı Ertan Mumcu, Ulusal Jüri Başkanı Hülya Koçyiğit, Program Direktörü/Uluslar arası Program Koordinatörü Alin Taşçıyan ve Malatya Film Platformu Direktörü Sermin Çakmak Afşin ve geniş bir basın mensubu katılımı ile gerçekleşti.
Ulusal Uzun Metraj Yarışma:
BUĞDAY/ Semih Kaplanoğlu
DAHA/ Onur Saylak
EKSİ BİR/ Orhan Oğuz
İŞE YARAR BİR ŞEY/Pelin Esmer
KIRIK KALPLER BANKASI/ Onur Ünlü
MURTAZA /Özgür Sevimli
SARI SICAK/Fikret Reyhan
SESSİZLİĞİN KARDEŞLERİ/ Taylan Mintaş
SOFRA SIRLARI/ Ümit Ünal
TAŞ/ Orhan Eskiköy
YÜZLEŞME/ Nejla Demirci
ZER/ Kazım Öz
Ulusal Kısa Metraj Yarışma:
Almador Teorisi/Halit Eke
Av Dönüşü/ Recep Çavdar
Bir İş Görüşmesi Hikayesi/ Alkım Özmen
Kot Farkı/ Ayris Alptekin
Kötü Kız/ Ayçe Kartal
Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar
Kuyu/ Rıdvan Yavuz
Penaber/ Ramazan Kılıç
Sirayet/ Nuri Cihan Özdoğan
Toprak/ Onur Yağız
Uzaktaki Yakınlar/ Durmuş Soykut
Vadi/ Can Erkan
Uluslar arası Uzun Metraj Yarışma
Buğday/ Semih Kaplanoğlu
Centaur/ Aktan Abdykalykov
Cargo/ Gilles Coulier
Daha/ Onur Saylak
Dede/ Mariam khatchavani
Life and Nothing More/ Ilgar Najaf
Pela Janela / Caroline Leone
Son Of Sofia /Eline Psikou
Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk
MAdari/ Rogie Tavakoli
The Blockage/ Mohsen Gharaei
Uluslar arası Kısa Metraj Yarışma;
Arin/ Mizgin Müjde Arslan
Hofre Moshtarak/ Asma Erahimzadegan
Ses/ Darioush Najafi Gol (Arturan)
Sirayet/ Nuri Cihan Özdoğan
Summer Time with my mother/Diana Lu
Misappropriation/ Ana Maria Ferri
Nest/Ünal Altunyaymak
Night guest/Ziregul Kubandıkkızı
Odnogo razu v odesi/ Vladek Zankovsky
Verge/ Selman Nacar
MALATYA FİLM PLATFORMU FİNALİSTLERİ:
Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü Finalistleri;
AMERİKA OTOBÜSÜ/ DERYA DURMAZ
ALİ'NİN TABİATI/ LEVENT ÇETİN
CEVİZ AĞACI/ FAYSAL SOYSAL
JULİA'YA AŞIK OLMAK/ ALP KAMBER
KAPLUMBAĞA TERBİYECESİ/ ORHAN İNCE
OKUL TRAŞI/ FERİT KARAHAN
TRT ön Alım Yapım Destek Ödülü Finalistleri;
ANADOLU PARSI/ ORÇUN KÖKSAL
ASİ VE MAVİ/ RUHİ KARADAĞ
BİRLİKTE ÖLECEĞİZ/ MELİK SARAÇOĞLU, HAKKI KURTULUŞ
KAPAN/ SEYİD ÇOLAK
MAVZER/ FATİH ÖZCAN
YURT/ NEHİR TUNA
ULUSAL UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ
Hülya Koçyiğit (jüri Başkanı)
Ebru Ceylan
Taner Birsel
Hayk Kirakosyan
Selim Evci
ULUSAL KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Serdar Sidar Karakaş
Fırat Sayıcı
Sinan Sertel
Yonca Ertürk
Zeynep Gülru Keçeciler
ULUSLAR ARASI UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ
Nacer Khemir (Jüri Başkanı)
Seçil Büker
Fatemah Motamed-Aria
Intishal Al Timimi
Edvinas Puksta
ULUSLAR ARASI KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Nefise Özkal Lorentzel
Reshad Strik
Gulbara Tomomushova
Deniz Eyüboğlu Aydın
Attienne De Ricaud
MALATYA FİLM PLATFORMU JÜRİ ÜYELERİ:
Elif Dağdeviren
Serkan Yıldırım
Cemil Yavuz
Nazif Tunç
Atalay Taşdiken
NETPAC JÜRİSİ
Jeffrey Jeturian
Maja Bogojevic
Sabire Soytok
KEMAL SUNAL HALK ÖDÜLÜ DEĞERLENDİRME KOMİTESİ:
Asım Demirkök Gazeteci
Dilaver Gür
Abdullah Ergün
SİYAD JÜRİSİ
Coşkun Çokyiğit
Münir Eme Göker
Rıza Oylum