Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Tarafsız ve Doğru Haberin Adresi

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMSAĞLIK
Malatya film festival programı açıklandı
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Magazin - - Editör: M. İlker ALPKAYA

Malatya film festival programı açıklandı

Yerli ve yabancı yapımların yarışacağı film festivalinde bu sene ilk defa vizyona girecek yabancı yapımlara da yer veriliyor.

Yerli ve yabancı yapımların yarışacağı film festivalinde bu sene ilk defa vizyona girecek yabancı yapımlara da yer veriliyor.

malat

 

 GENİŞ BİR KATILIMA SAHNE OLDU

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği'nin katkılarıyla, 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 7. Malatya Uluslar arası Film festivali'nin tanıtım toplantısı Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Ahmet Çakır, Festival Direktörü Suat Köçer, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu üyesi Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu üyesi Selahattin Gürkan, Festival İcra Kurulu Başkanı Ertan Mumcu, Ulusal Jüri Başkanı Hülya Koçyiğit, Program Direktörü/Uluslar arası Program Koordinatörü Alin Taşçıyan ve Malatya Film Platformu Direktörü Sermin Çakmak Afşin ve geniş bir basın mensubu katılımı ile gerçekleşti.

 

Ulusal Uzun Metraj Yarışma:

 

BUĞDAY/ Semih Kaplanoğlu

DAHA/ Onur Saylak

EKSİ BİR/ Orhan Oğuz

İŞE YARAR BİR ŞEY/Pelin Esmer

KIRIK KALPLER BANKASI/ Onur Ünlü

MURTAZA /Özgür Sevimli

SARI SICAK/Fikret Reyhan

SESSİZLİĞİN KARDEŞLERİ/ Taylan Mintaş

SOFRA SIRLARI/ Ümit Ünal

TAŞ/ Orhan Eskiköy

YÜZLEŞME/ Nejla Demirci

ZER/ Kazım Öz

 

Ulusal Kısa Metraj Yarışma:

 

Almador Teorisi/Halit Eke

Av Dönüşü/ Recep Çavdar

Bir İş Görüşmesi Hikayesi/ Alkım Özmen

Kot Farkı/ Ayris Alptekin

Kötü Kız/ Ayçe Kartal

Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar

Kuyu/ Rıdvan Yavuz

Penaber/ Ramazan Kılıç

Sirayet/ Nuri Cihan Özdoğan

Toprak/ Onur Yağız

Uzaktaki Yakınlar/ Durmuş Soykut

Vadi/ Can Erkan

 

Uluslar arası Uzun Metraj Yarışma

 

Buğday/ Semih Kaplanoğlu

Centaur/ Aktan Abdykalykov

Cargo/ Gilles Coulier

Daha/ Onur Saylak

Dede/ Mariam khatchavani

Life and Nothing More/ Ilgar Najaf

Pela Janela / Caroline Leone

Son Of Sofia /Eline Psikou

Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk

MAdari/ Rogie Tavakoli

The Blockage/ Mohsen Gharaei

 

Uluslar arası Kısa Metraj Yarışma;

 

Arin/ Mizgin Müjde Arslan

Hofre Moshtarak/ Asma Erahimzadegan

Ses/ Darioush Najafi Gol (Arturan)

Sirayet/ Nuri Cihan Özdoğan

Summer Time with my mother/Diana Lu

Misappropriation/ Ana Maria Ferri

Nest/Ünal Altunyaymak

Night guest/Ziregul Kubandıkkızı

Odnogo razu v odesi/ Vladek Zankovsky

Verge/ Selman Nacar

 

MALATYA FİLM PLATFORMU FİNALİSTLERİ:

 

Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü Finalistleri;

 

AMERİKA OTOBÜSÜ/ DERYA DURMAZ

ALİ'NİN TABİATI/ LEVENT ÇETİN

CEVİZ AĞACI/ FAYSAL SOYSAL

JULİA'YA AŞIK OLMAK/ ALP KAMBER

KAPLUMBAĞA TERBİYECESİ/ ORHAN İNCE

OKUL TRAŞI/ FERİT KARAHAN

 

TRT ön Alım Yapım Destek Ödülü Finalistleri;

 

ANADOLU PARSI/ ORÇUN KÖKSAL

ASİ VE MAVİ/ RUHİ KARADAĞ

BİRLİKTE ÖLECEĞİZ/ MELİK SARAÇOĞLU, HAKKI KURTULUŞ

KAPAN/ SEYİD ÇOLAK

MAVZER/ FATİH ÖZCAN

YURT/ NEHİR TUNA

 

ULUSAL UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ

 

Hülya Koçyiğit (jüri Başkanı)

Ebru Ceylan

Taner Birsel

Hayk Kirakosyan

Selim Evci

 

ULUSAL KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:

 

Serdar Sidar Karakaş

Fırat Sayıcı

Sinan Sertel

Yonca Ertürk

Zeynep Gülru Keçeciler

 

ULUSLAR ARASI UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ

 

Nacer Khemir (Jüri Başkanı)

Seçil Büker

Fatemah Motamed-Aria

Intishal Al Timimi

Edvinas Puksta

 

ULUSLAR ARASI KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:

 

Nefise Özkal Lorentzel

Reshad Strik

Gulbara Tomomushova

Deniz Eyüboğlu Aydın

Attienne De Ricaud

 

MALATYA FİLM PLATFORMU JÜRİ ÜYELERİ:

 

Elif Dağdeviren

Serkan Yıldırım

Cemil Yavuz

Nazif Tunç

Atalay Taşdiken

 

NETPAC JÜRİSİ

 

Jeffrey Jeturian

Maja Bogojevic

Sabire Soytok

 

KEMAL SUNAL HALK ÖDÜLÜ DEĞERLENDİRME KOMİTESİ:

 

Asım Demirkök Gazeteci

Dilaver Gür

Abdullah Ergün

 

SİYAD JÜRİSİ

 

Coşkun Çokyiğit

Münir Eme Göker

Rıza Oylum



Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.




Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Sağlık Kadın Asayiş Turizm Astroloji