Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Kurtulmuş, İvedik'te esnafla bir araya geldi
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Kurtulmuş, İvedik'te esnafla bir araya geldi

Kurtulmuş, İvedik'te esnafla bir araya geldi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütü PKK, Paralel Devlet Yapılanması, ASALA, aşırı sol radikal örgütlerin adamlarının zaman zaman sosyal medya aracılığıyla ortaklaşa bir algı operasyonu yaptıklarını belirterek, "Tek amaçları, Türkiye'nin ayağına çelme takmak, Türkiye'yi bu yüksek hızlı yürüyüşünden alıkoymaktır. Birçok vesileyle gördüğümüz bu kirli ittifakı, kirli iş birliğini artık millet görmüş, deşifre etmiş ve bunlara gereken cevabı 1 Kasım seçimlerinde vermiştir." dedi.

İvedik Organize Sanayi Bölgesi yönetim binasında esnafla bir araya gelen Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ayaklarına çelme takacaklarına inananların, yapay bir şekilde harekete geçtiğini, PKK belasının terör saldırılarının sadece bunun bir yansıması olduğunu belirtti.

Türkiye'nin 20 Temmuz'dan bu yana sistematik şekilde terör saldırılarıyla karşı karşıya bulunmasının açık bir uluslararası planın sahneye konulmasından başka bir şey olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Bu kadar net söylüyorum, Suruç katliamı, Ankara katliamı, İstanbul ve arkasından tekrar Ankara katliamlarıyla sürekli şehitlerimizle karşı karşıya kaldığımız bir terörle mücadele... Allah aşkına, sanki şimdi hiçbir şey olmamış, 'Efendim, biz gidelim şu şehirleri şuraları çevirelim, kuşatalım, buralarda asalım, keselim, basalım' demişler gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor. Türkiye'nin şehirlerinde, Cizre'de, Silopi'de, Sur'da eli silahlı caniler, suç şebekeleri önce o bölgenin halkına karşı gerçekten hayatı çekilmez hale getiriyorlar. Oralarda güvenlik kuvvetlerimize karşı mücadele ediyorlar ve güvenlik kuvvetlerimiz de bu ülkenin dirliğini, birliğini sağlamak için üzerine düşeni yerine getiriyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Allah'ın izniyle, Türkiye'de terör örgütleri hareket edemeyecek noktaya getirilene kadar terörle mücadele sürecektir ve eninde sonunda milletimiz bu mücadeleyi kazanacaktır."

- "Karşınızda çok sayıda destekle ayakta duran bir terör çetesi var"

Terör örgütlerinin eline silahların, siyasi ve lojistik desteklerin kim ve hangi ülkeler tarafından verildiğini iyi sorgulamak gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Karşınızda üç-beş bin tane militan yok. Karşınızda çok sayıda desteklerle ayakta duran bir terör çetesi var, bir suç şebekesi var. Bunun amacı, çok açık bir şekilde söylüyorum, 'Türkiye, ekonomik ve siyasi hedeflerine doğru hızla yürümesin, Türkiye ele güne muhtaç bir ülke olarak eskiden olduğu gibi ayakta durmaya çalışsın'. Onlar isterler ki 'Türkiye, ne olsun ne ölsün, bize muhtaç olsun, önümüzde el pençe divan dursun, üç kuruş için el avuç açsın, dilensin.' Böyle bir Türkiye'yi isterler. Terör örgütlerini de bunun için kullanırlar. Onun için çok açık söylüyorum, Türkiye'de teröre karşı mücadelenin ayaklarından bir tanesi de İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bu üretiminizdir, buradaki teknoparkımızdır, buradaki gücünüzdür. Siz güçlenirseniz, Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir."

- "Çok açık bir şekilde yan yanalar"

"Paralel Devlet Yapılanması" ile mücadelenin de devam ettiğini anlatan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Merkez Bankasından silahlı kuvvetlerine kadar, emniyetinden bilmem, hazinesine kadar, adliyesinden felanca teşkilatına kadar girmiş, devletin gücünün altında, o maske altında devlet gücünü kullanarak, kamu gücünü kullanarak kamu hiyerarşisi içerisinde değil, kendisine, kendi örgütlerinin hiyerarşisi içerisinde kullanmak isteyen ve kullanan bir örgütle karşı karşıyayız. Onların amacı da Türkiye'nin bu gücünün azaltılması, hızının kesilmesidir. Bakıyorsunuz, bunların hepsi zaman zaman algı operasyonlarında yan yana geliyorlar. Sosyal medyayı izleyenleriniz bilir, sosyal medyada bakıyorsunuz felanca grupla filanca grup, hadi açık söyleyelim, paralel çetenin adamlarıyla PKK'nın adamları ortaklaşa bir algı operasyonu yapıyorlar. 'Deme ya' derseniz, daha somut bir şey söyleyeyim, Sayın Cumhurbaşkanımızın Amerika'da, Washington'da konuşma yapacağı bir binanın karşı kaldırımında 25-30 tane adam var. Bakıyorsunuz birkaç tanesi ASALA'cı, birkaç tanesi PKK'cı, birkaç tanesi aşırı sol radikal örgütler, birkaç tanesi de paralel çetenin adamları. Çok açık bir şekilde yan yanalar. Tek amaçları, Türkiye'nin ayağına çelme takmak, Türkiye'yi bu yüksek hızlı yürüyüşünden alıkoymaktır."

- "Bu istikrarı hep beraber koruyacağız"

"Birçok vesileyle gördüğümüz bu kirli ittifakı, kirli iş birliğini artık millet görmüş, deşifre etmiş ve bunlara gereken cevabı 1 Kasım seçimlerinde vermiştir" diyen kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1 Kasım seçimlerinde millet, 'Evet, bu oyunu gördük, içeriden ve dışarıdan bu oyunun oyuncularını da gördük. Bu oyunun sadece AK Parti'ye veya iktidar partisine karşı değil, milletin tamamına karşı da oynanan bir oyun olduğunu da gördük' diyerek bu oyunları oynayanlara ve onların arkasındaki akıldanelerine gereken cevabı sandıkta vermiştir. Şimdi bu istikrarı hep beraber koruyacağız. Bu istikrarı önlemek, ortadan kaldırmak için kim, hangi şer çetesi, hangi oyunu oynamaya çalışıyorsa, sonuna kadar hangi siyasi görüşten olursak olalım el ele, kol kola girerek inşallah yolumuza devam edeceğiz. Onlar bu memlekette siyasi istikrarsızlık istiyorlar. Onlar bu memlekette halkın arasına kalıcı fitneler sokmak istiyorlar. Bu memlekette insanları mezheplerine, meşreplerine, etnik kimliklerine göre bölmek, parçalamak, dağıtmak istiyorlar."

Kurtulmuş, "Hiç boşuna uğraşmasınlar. Bu millet nevzuhur bir millet değildir. Bu milleti bir araya getiren, gelip geçici birtakım hevesler değildir. Biz köklü bir milletiz, binlerce yıllık tarihi olan bir milletiz ve bu topraklarda, Anadolu coğrafyasında bin küsur yıldır hep beraber aynı milletin çocukları olarak, aynı medeniyetin evlatları olarak, aynı Peygamberin ümmeti olarak, birlikte yaşıyoruz ve kıyamete kadar da birlikte yaşamaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, konuşmasının ardından esnafın sorunlarını dinledi.

İvedik Organize sanayi Bölgesi Ar-Ge Merkezi'nde geliştirilen ürünlerin sergilendiği stantları da gezen Kurtulmuş, ürünler hakkında bilgi aldı.

Kurtulmuş'a programında, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

(Bitti)
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık