Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Kayaklı Koşuda Uluslararası Madalyalar Kızlardan
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Kayaklı Koşuda Uluslararası Madalyalar Kızlardan

Kayaklı Koşu Bayan Milli Takımı yarışmalarda 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak bahara mutlu bir 'merhaba' dedi

Kayaklı Koşu Bayan Milli Takımı yarışmalarda 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak bahara mutlu bir "merhaba" dedi

Uluslararası Kayak Federasyonu'nun 2015-2016 yarışma takviminde yer alan FIS Uluslararası Kandilli Kayaklı Koşu Yarışmaları, 6 ülkeden (Hırvatistan,Sırbistan,Romanya, Bulgaristan,Moğolistan ve Türkiye) 12 Bayan, 20 Erkek sporcunun katılımı ile Erzurum/Kandilli Kayaklı Koşu Kayak Merkezi'nde yapıldı.

Türkiye ile arasında 5 saatlik zaman dilimi farkı olan Moğolistan'dan gelen Moğol Kayaklı Koşu Milli Takımı'nın kız ve erkek sporcuları sempatik tavırları ile Kandilli'nin gülen yüzü oldular. Sezon sonu olması, ısınan havanın ve yağan yağmurun hızla pist üzerindeki karları eritmesi yarışmaların yapılmasını engelleyemedi. Federasyon teknik ekibinin yoğun çabası ile yarışmalara hazır hale getirilen Kandilli Kayak Merkezi; yakın coğrafyada pek çok yarışmanın iptal edildiği bir zaman diliminde başarı ile gerçekleştirildi.

Bayanlarda ilk gün yapılan 5 km. Serbest teknik yarışmasında;

1. Sara Timea Romanya

2. Zozan Malkoç Türkiye

3. Ayşe Saydam Türkiye

Erkeklerde ilk gün yapılan 10 km. Serbest Teknik yarışmasında;

1. Paul Constantin Pepene Romanya

2. Veselin Tzinzov Bulgaristan

3. Petrica Hogiu Romanya

Bayanlarda ikinci gün yapılan 5 km Klasik teknik yarışmasında;

1. Sara Timea Romanya

2. Zozan Malkoç Türkiye

3. Yonca Karademir Türkiye

Erkeklerde ikinci gün yapılan 10 km. Klasik teknik yarışmasında;

1. Veselin Tzinzov Bulgaristan

2. Petrica Hogiu Romanya

3. Paul Constantin Pepene Romanya


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.




Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık