Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
İHH 'Benim Yetim Kardeşim' yarışması
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

İHH 'Benim Yetim Kardeşim' yarışması

İHH 'Benim Yetim Kardeşim' yarışması

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar" projesi kapsamında düzenlenen "Benim Yetim Kardeşim" resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, dünya genelindeki yetim çocuklar ile Türkiye'deki çocuklar arasında yardımlaşma, sevgi, merhamet ve hoşgörü gibi duyguların güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya, resim dalında 440, şiir dalında 428, kompozisyon dalında ise 375 eser katıldı.

Yarışmanın ilköğretim resim dalında, birinci Hatay İlkem İlkokulundan Umutcan Mansuroğlu, ikinci Ankara Refika Aksoy İlkokulundan Alara Çalışkan, üçüncü, Trabzon Ortahisar Dumlupınar İlkokulundan Berran Bade Keskin oldu.

Ortaokul resim dalında birinciliğe Kırşehir Acı Köyü Ortaokulundan Fatih Duman, ikinciliğe İstanbul Halkalı Doğa Ortaokulundan Dilanur Durkaya, üçüncülüğe İstanbul Çam Çeşme İmam Hatip Ortaokulundan Zehra Betül Yeşil layık görüldü.

Lise resim dalında birincilik ödülünü Ankara Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesinden Zehranur Şahin, ikincilik ödülünü Tekirdağ Namık Kemal Lisesinden Pınar Çisem Dubek, üçüncülük ödülünü İzmir Kipa 10. Yıl Anadolu Lisesinden İlayda Uygur aldı.

Yarışmanın ilköğretim şiir dalında birinci Sakarya Talat Ayhan İlkokulundan Nursena Gök, ikinci Adıyaman Birsen Esensoy İlkokulundan Salih Eren Tekin, üçüncü Çanakkale Sakarya İlkokulundan Özlem Girgin oldu. Ortaokul şiir dalında birinciliğe İstanbul 125. Yıl Ortaokulundan Sıla Çindemir, ikinciliğe Elazığ Aziz Gül Ortaokulundan Yusuf Numan Yalçınkaya, üçüncülüğe Bolu Koç Ortaokulundan Rumeysa Vural değer bulundu. Yarışmanın lise şiir dalında ise birinci Ordu Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesinden Fatma Söğüt, ikinci Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesinden Rabia Ertürk, üçüncü OrduBaşöğretmen Anadolu Lisesinden Veciha Rana Ateş oldu.

Yarışmanın ilköğretim kompozisyon dalında birincilik ödülünü Karaman Süleyman Hacıköyü İlkokulundan Ali Özyaşar, ikincilik ödülünü Sakarya Talat Ayhan İlkokulundan Nursena Gök, üçüncülük ödülünü Kütahya Milli Egemenlik Ortaokulundan Hayrunnisa Gedik aldı. Ortaokul kompozisyon dalında ise birinci İstanbul Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulundan Fatıma Şafak, ikinci Sinop Türkeli İmam Hatip Ortaokulundan Cihan Şahin, üçüncü Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Bilim ve Sanat Merkezinden Fatma Dilşat Yıldırım oldu.

Lise kompozisyon dalında birinciliği Tekirdağ Tekirdağ Namık Kemal Lisesinden Selen Çakıroğlu, ikinciliği Kütahya Kütahya Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ayşegül Ünal, üçüncülüğü Eskişehir Şehit Halil Kara Çok Programlı Anadolu Lisesinden Şevike Tepe elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, 26 Mart Cumartesi günü Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle verilecek.



Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.




Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık