Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Davutoğlu: Terör destekçilerine gerekli dersi TBMM'de vereceğiz
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Davutoğlu: Terör destekçilerine gerekli dersi TBMM'de vereceğiz

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katılırken "Bir HDP'li vekil, utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katılırken "Bir HDP'li vekil, utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor. O evleri terk eden bütün vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecek. Halkı tehdit eden vekil görüntüsündeki bu terör destekçileri de mutlaka hak ettikleri cevabı alacak. Terör destekçisi HDP milletvekillerine gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz" dedi.

'DÜNYA 5'TEN, DİYARBAKIR HENDEKTEN BÜYÜKTÜR' PANKARTI

Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde katılarak gençlere hitaben konuşma yaptı. Başbakan Davutoğlu, konuşması sırasında salonda bulunan 'Dünya 5'ten, Diyarbakır hendekten büyüktür' pankartını işaret ederek "Ne güzel söylemiş Diyarbakır'dan gelen kardeşlerim. Dünya 5'ten, Diyarbakır hendekten büyüktür. Dünyaya bunu öğretmeye var mısınız? Adaleti gür sesle haykırmaya hazır mıyız?" ifadelerini kullandı.

"78 MİLYONUN ARASINA NİFAKIN SIZMASINI SİZ ENGELLEYECEKSİNİZ"

Başbakan Davutoğlu, kardeşliği gençlerin güçlendireceğini anlatırken, "Sizin istikbaliniz için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizin için hukuksuzluk, haksızlık, müdahaleler karşısında dimdik durduk. Çete, vesayetçi aktörlere, paralel yapılara sizin için boyun eğmedik. Siz de aynı şekilde dik duracak, göz yummayacak, boyun eğmeyeceksiniz. Yorulmayacaksınız, durmayacaksınız, yılmayacaksınız. Sizden önceki nesiller doğru dürüst gün yüzü görmedi. Siz adaletin, demokrasinin, hukuk düzeninin mümkün olduğunu, darbeler döneminin geri gelmemek üzere kapandığını gördünüz. Yeni Türkiye'yi siz inşa edeceksiniz. 78 milyonun arasına nifakın sızmasını siz engelleyeceksiniz. Kardeşliği siz tahkim edeceksiniz" diye konuştu.

"HER TÜRLÜ IRKÇILIĞIN TAM KARŞISINDA OLUN"

Başbakan Davutoğlu, gençlerden beklentilerini anlatırken, her türlü ayrımcılığın, ırkçılığın, üstünlük iddiasının, zulmün, merhametsizliğin tam karşısında olmalarını isterken, "Her zaman her yerde adaletli, mazlumların hamisi, zalimlerin hasmı olun. İyiliği yayın, kötülükten sakının. Bütün insanlık birikimini sahiplenerek okuyun Doğu-batı ayrımını etmeden bütün insanlık klasiklerini okuyun. Önünüzde yeni bir fetihler çağı bulunuyor. Sizler gönüller fethedeceksiniz" dedi.

"PLANIN ODAĞINDA GENÇLER VAR"

Başbakan Ahmet Dağutoğlu, Güneydoğu'da ortaya konulmak istenen planın odağında gençlerin bulunduğunu, terör örgütü ve onun güdümündeki bazı siyasi çevrelerin gençleri kuşatmak isteyen bir nefret dili ördüğünü belirtirken, "Okula gitmesi gereken, yaşları 8-17 arasındaki gençlerin ellerine molotof kokteyli tutuşturuyor, kedi okullarını yaktırıyorlar. Güvenlik güçlerine saldırtıyorlar. Dağa kaldırdıkları gençleri ölüme gönderiyorlar. 12-13 yaşındaki çocukların eline silah veriyorlar. Kanına giremedikleri gençleri infaz ediyorlar. Bu Yasin Börü'yü katlederken de böyleydi bir çorbacıda çalışan Şeyhmus Sanır'ı katlederken de böyle oldu" diye devam etti.

"HEVESLERİNE FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu kesimlerin gençleri okula, camiye, kitaba, kaleme düşman hale getirmek istediklerini, gelecek hayali ölmek ve öldürmek olan bir gençlik oluşturmaya ve bunun için çalışmaya çalışan barbar bir örgütle karşı karşıya bulunduklarını ifade ederken şöyle dedi:

"Kazdıkları hendeklerle kurdukları barikatlarla hukuka, barışa, adalete geçit vermeyeceklerini söylüyorlar. Hendekler kazarak barikatlar kurarak oradaki hayatı karartmaya çalışıyorlar. Tam bir şımarıklık içindeler. Biz bu tuzaklara karşı her zaman olduğu gibi doğulu, kuzeyli güneyli, batılı bütün gençliğimizle dimdik ayakta olacağız. Herkes emin olsun bu devran böyle devam etmeyecek. Bu cüretkar küstahlığa asla geçit vermeyeceğiz. Bu ülkenin insanlarına zulmetmelerine çocukları, gençleri istismar etmelerine asla izin vermeyeceğiz. Vatandaşlar ile teröristler arasına aşamayacakları kalın bir duvar öreceğiz. Bölgeyi istikrarsızlaştırma, İslamsızlaştırma ve insansızlaştırma heveslerine fırsat vermeyeceğiz. Buradan özellikle Diyarbakır'da, Cizre'deki, Silopi'deki, Van'daki gençlerimize sesleniyorum. Bizler Diyarbakır'ı aşkla sevdik. Diyarbakır'daki Ulu Camii, Bursa'daki Ulu Camii'ne kardeştir. Diyarbakır; İstanbul'a, İzmir'e bütün Türkiye'ye kardeştir. Bu hendekler kazanların hendeklerini, kendi tuzaklarını başlarında parçalamaya kararlıyız. Bunlar bu hendekleri kazarak İslam'ın değerlerine, Diyarbakır'ın ruhuna saldırıyorlar. Minarelerdeki ezan seslerini susturuyor, yerine kendi süfli marşlarını çalıyorlar. Diyarbakır'da Kurşunlu Camii'ni yaktılar sonra hiç utanmadan bize iftira etmeye kalktılar. Zaten terörle yol almaya çalışandan mertlik, doğruluk, insaf beklenmez. Herkesi taciz ederek bölgeden uzaklaştırmak, göç ettirmek, sürgün ettirmek istiyorlar."

"GECE GÜNDÜZ MÜCADELE EDECEĞİZ"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cizre ve Silopi'deki olaylara değinirken, terör örgütünün aylardan bu yana orada halka zulmettiğini, baskı, tehdit, şantaj yaptığını, halkın terör örgütünün zulmünden kaçarken bile zulme maruz kaldığını kaydederek, "Bunlara teslim olmadık, olmayacağız. Zannederler ki bizi yıldırabilirler. Yılmayacağız ve bu ülkenin bütün dağları, ovaları, şehirleri, ilçeleri, mahalleleri terör odaklarından temizleninceye kadar gece gündüz mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"TERÖR DESTEKÇİLERİ HAK ETTİKLERİ CEVABI ALACAK"

Başbakan Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki olaylarla ilgili açıklamaları nedeniyle bazı HDP yöneticilerini eleştirirken terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı. Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Biz bu mücadeleyi yürütürken HDP yöneticileri çıkıp terör örgütünün açtıkları hendekleri meşrulaştırma derdine düşmüşler. Bir HDP'li vekil utanmadan evlerinden ayrılmak zorunda kalanları tehdit ediyor; 'Bırakıp gitmeyeceksiniz, bir gün dönmek istersen yüz bulamayabilirsin' diye tehdit savuruyor. O evleri terk eden bütün vatandaşlarımız huzurla evlerine dönecekler. Bütün gençlerimiz eğitim imkanlarına en iyi şekilde sahip olacak. Halkı tehdit eden vekil görüntüsündeki bu terör destekçileri de mutlaka hak ettikleri cevabı alacak. Terör örgütü hak ettiği muameleyle Türkiye'nin geleceğini karartma iddiasını terk edene kadar, silahları toprağa gömene kadar onlarla mücadele edecek kardeşçe bir Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz."

"MİLLETVEKİLLERİNE GEREKLİ DERSİ TBMM ÇATISI ALTINDA VERECEĞİZ"

Terörle mücadele kapsamında operasyonların devam ettiği bölgelerde mağdur olanlara maddi ve manevi destek verileceğini belirten Davutoğlu, "Terör destekçisi bu HDP milletvekillerine de gerekli dersi TBMM çatısı altında vereceğiz. Terör örgütünün hendeklerinden zarar gören esnafımıza sahip çıkacağız. Eğitimden geri kalan evlatlarımızın bu kayıplarını en hızlı en etkili şekilde telafi edeceğiz. Hendek terörüyle barikatlarla bizi istedikleri noktaya getireceklerini zannedenler büyük yanılgı içindedir. Terörle şiddetle bu devlete AK Parti iktidarına hiçbir şey yaptıramazsınız" açıklamasında bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Hendekler sebep değil, sonuçtur' diye yeni bir polemik başlatıldığını hatırlatırken, "Neyin sonucu Allah aşkına? Ret, inkar, asimilasyon politikalarını bitirmemizin sonucu mu? Demokratikleşme yolunda attığımız adımların sonucu mu? Dil, kültür, geleneklere getirdiğimiz özgürlüklerin bir sonucu mu? Sizin siyaset yapmanıza engel olan var mı? Meclis sıraları varken hendeklerin ardına barikatların ardına saklanmanın sebebi nedir? Bu ülkede kimse sahipsiz değil, gençlerimiz hiçbir şekilde sahipsiz değildir" dedi.

Davutoğlu, Rus kanalında yer alan bir röportajındaki iddiaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'i isim vermeden eleştirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sınırlarımızın etrafında bir ateş çemberi var. Asırlık statüko yerle bir oluyor. Kartlar yeniden karılıyor. Aktörler, sistemler değişiyor. Türkiye dış politikasını dikkatli şekilde yürütüyor. Buna karşılık birileri gaflet içinde hareket ederek bu ülkeye zarar veriyor. Kendi ülkesine karşı başka ülke adına savaşmaktan bahseden, 'sarin gazı' iftiraları atan milletvekili bugün ana muhalefet partisinde siyaset yapabiliyor. Kriz yaşadığımız bir ülkeye sosyal medya üzerinden Türkiye'de bombalama koordinatları veren hain zihniyetler dolaşıyor. Hem MİT TIR'ları kumpasını kurup hem de hala kendisine hizmet ehli diyen ihanet odakları hala çaba gösteriyor. Bunlar var ama bunlar Türkiye'nin genel hissiyatı içinde marjinal unsurlardır. Milletimiz kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Çevremizdeki bu yangının Türkiye'ye sirayet etmemesi için her türlü tedbiri alıyoruz."Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık