Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Çocuklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Çocuklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

Çocuklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

İLHAN TOPRAK - SEFA ŞAHİN - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çocukların gönderdiği mektup, şiir ve tebrikler, "Minik Kalplerden Recep Tayyip Erdoğan'a Mektup ve Şiirler" isimli kitapta toplandı.

Erdoğan, kendisine mektup, şiir ve tebrik gönderen 15 çocuğu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programında ağırlayacak.

Kitapta Erdoğan'a yazdığı mektuba yer verilen 2. sınıf öğrencisi Ömer Enes Eren, mektubu terör saldırılarının bir an önce bitmesi için yazdığını belirtti. Minik Ömer Enes düşüncelerini, "Ülkemizde olanlara çok üzülüyorum. Teröristlerin bir an önce bitmesi için hep dua ediyorum. Lütfen siz de onların peşini bırakmayın. Sizi çok seviyorum." şeklinde ifade etti.

İzmir Seyfi Gülmezoğlu İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Muhammed Emin Keleş, İstiklal Marşı'nın on kıtasını 5 günde ezberlediğini belirttiği mektubunda, heyecanını "23 Nisan'da sizin yanınızda ve koltuğunuzda gelebilir miyim" ifadeleriyle anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmeyi çok istediğini aktaran Hayrunnisa Bal ise gönderdiği mektupta duygularını şöyle satırlara döktü: "Bana izin verirseniz 23 Nisan'da elinizi öpmek istiyorum. Babam hep 'Sizin yanınıza götüreceğim' diyor ama hiç getirmiyor. 23 Nisan'da sizin yanınızda olmak istiyorum çünkü sizi kardeşim ve ben çok seviyoruz, ne olur beni kırmayın, hiçbir şey istemiyorum, sadece sizi görmek istiyorum."

- "Babama sigarayı bıraktırın"

Aysın Özkan isimli 12 yaşındaki ortaokul 7. sınıf öğrencisi de mektubunda, günde iki paket sigara içen babasının sigarayı bırakması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Ben bu duruma çok üzülüyorum ve inanın bilip de denemediğim hiçbir yol kalmadı. Allah'tan sonra tek umudum sizsiniz. Sizi gerçek çok seviyorum. Belki onunla yapacağınız bir konuşma onu düzeltir çünkü o da sizi çok seviyor. Babamı kimse ikna edemiyor. İnşallah Allah bu mektubu elinize ulaştırır ve babam da sayenizde bu kötü alışkanlıktan sonsuza dek kurtulur." talebini iletti.

Evlerinin önündeki boş arsaya park yapılmasını isteyen Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu öğrencisi Sebiha Rümeysa Tepeden, yazdığı mektubunda, "Ben sizi çoook seviyorum ve sizden bir şey istiyorum. Bizim evimizin önünde boş bir arsa var ve o arsaya hiçbir şey yapmıyorlar. Onun için siz oraya güzel bir park yaptırabilir misiniz? İlk başta dediğim gibi ben sizi çoook seviyorum ve parkta bütün çocukların oynamasını istiyorum. 'Engelsiz park' yani. Sizin ellerinizden öpmek istiyorum. Lütfen Osmaniye'ye gelin ve okuluma." ifadelerini kullandı.

- "Evimize konuk olur musunuz"

Tuana Şirin, İstanbul Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu 4. sınıf öğrencisi olduğunu belirttiği mektubunda duygularını, "Ailem ve ben sizi çok seviyoruz. Biz de sizi yakından tanımak istiyoruz. Siz ailece evimize konuk olur musunuz? Sizi ve ailenizi evimize bekliyoruz. Gelirseniz mutlu oluruz" şeklinde ifade etti.

Ortaokul 7. sınıf öğrencisi Nesrin Önal, hayatı boyunca minnettar kalacağı isteğini şöyle anlattı: "Eğer bize bu fırsatı tanırsanız size hayatım boyunca minnettar olacağım. Sizin yaptığınız yenilikler sayesinde biz okullarımızda akıllı tahta, elektronik eşyaları kullanabiliyoruz. Sizi halkla çok iç içe gördüğümüzden dolayı size bu mektubu yazma isteğinde bulunuyorum. Sizi uzaktan değil de yakından görmek, sizinle yan yana olmak, en azından sizi birkaç dakika canlı görmek benim en büyük dileğim. İnşallah bu isteğim gerçek olabilir."

Babasının polis memuru olduğunu ve ilkokul üçüncü sınıfa geçtiğini belirten 8 yaşındaki Nisanur Yenioğlu, babasının tayini çıktığı için Ankara'ya taşınacaklarını ve orada ilk işinin Erdoğan'ı görmek olduğunu ifade ettiği mektubunu, çizdiği resimlerle süsleyerek gönderdi.

- "Ben de büyüyünce cumhurbaşkanı olacağım"

Ceren ve Hayrunnisa Dağaşan kardeşler de Erdoğan'a ayrı ayrı mektup gönderdi. Ceren Dağaşan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı evlerine davet ederken, Hayrunnisa Dağaşan, duygularını mektubunda, "Biz ailece sizi çok seviyoruz, size her zaman çok dua ediyoruz. Emine teyzemi de çok seviyorum. Ben de büyüyünce cumhurbaşkanı olacağım. Lütfen benimle tanışır mısınız? Tayyip amca hiçbir şeyden korkmayın, dualarımız sizinle. Ellerinizden öperim." şeklinde yansıttı.

Elazığ Uzuntarla Köyü Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Berdal İçar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni görmek istediğini belirttiği mektubunda duygularını şöyle ifade etti:

"Bugün okulumuzda sosyal bilgiler dersinde İstanbul'un fethi konusunu işledik. Sosyal bilgiler öğretmenimiz Fatih Sultan Mehmed'in bin yıllık Bizans devletine son verdiğini ve devletin başkentini Edirne'den İstanbul'a taşıdığını söyledi. Osmanlı'nın artık dünyanın en güçlü devleti olduğunu ve Fatih'in de dünyaya bu gücü göstermek için Topkapı Sarayı'nı yaptırdığını anlattı. Bizim köyümüzde eskiden kalma Ağa Konağı var. Bu konak, zamanında en güzel ve en görkemli evi olduğu anlatılır halen. Ağanın ihtişamının ve büyüklüğünün simgesiymiş adeta. Dersten sonra eve geldiğimde televizyonda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda devlet başkanlarını karşılama haberleri vardı. Böyle görkemli bir sarayı görünce aklıma öğretmenimin anlattıkları ve köy konağı geldi. Ülkemizin büyüklüğüne, görkemine böyle saraylar yakışır. Bu sarayı tabii çok merak ediyorum. Bir gün umarım Ankara'ya yolum düşerse bu sarayı gezip, görmek istiyorum. Atalarımızın büyük, görkemli eserler yapması beni çok mutlu etmişti ama bunların bugün tekrarlanıp devam etmesi daha büyük bir mutluluk benim için. Ülkemizde böyle görkemli saraylar kazandırdığınız için çok mutluyum, ellerinizden öperim."

Yaz tatilinde Ankara'ya geldiğini ve Beştepe Millet Camisi'ni ziyaret ettiklerini anlatan Tekirdağ Çorlu Yunus Emre İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Nazlıcan Zeynep Düğün, oradaki polislere kardeşi Mehmet Efe ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istediklerini ilettiğini ancak bunun gerçekleşmediğini belirttiği mektubunda, Erdoğan'dan görüşme talebinde bulundu.

- "Siz olmasaydınız, bizler imam hatip neslini sürdüremeyecektik"

Keçiören İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Nur Sarıköse, imam hatip okullarının önünü açtığı için teşekkür ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektubunda duygularını şöyle anlattı:

"Eğer siz olmasaydınız, bizler imam hatip neslini sürdüremeyecektik. Aslında benim amacım bizler gibi dini yönden eğitilmiş gençlerin ileride ülke çapında güzel yerlere gelmesi, sizin gittiğiniz yoldan giderek ülkemiz ve insanlık için faydalı işler yapmaktır. Siz ve sizin gibi liderler bizim arkamızda olduğu sürece bizler de elimizden geleni yapacağız. Ben ve benim gibi bu yoldan gitmek isteyen insanlar olarak okulumuzda düzenlenen 'Hatibe Oluyorum' adlı proje kapsamında sizin gibi bir hatibi örnek alarak kendimizi geliştirmek üzere bu yola baş koyduk. Sizin gibi bir hatibin ve öncünün bizleri külliyesinde misafir etmesinden şeref duyacağız."

- "İlk mektubum Tayyip dedeme"

Mehmet Akif İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Mustafa Küçükyeğen, duygularını "Okuma yazmayı yeni öğreniyorum. İlk mektubumu Tayyip dedeme yazmak istedim" şeklinde ifade etti, mektubunda büyüyünce pilot olmak istediğini aktardı.

Semanur Akçabey ise mektubunda 6 yaşındaki kardeşi Zeynep Akçabey'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hala başbakan olarak bildiğini anlatarak, kendisini araması için verdiği telefon numarasını, okulunda eğitimi sürdüğü için akşam saatlerinde aramasını istedi. Akçabey, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'dan imzalı fotoğraflarını da talep etti.

Sakarya Sapanca'dan imam hatip ortaokulu öğrencisi Sevdanur Yakışırboy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmek için memur olan babasının Ankara'ya tayin olmasını istedi. Babasının görevde yükselme sınavına girdiğini anlatan Yakışırboy, doktor olmak istediğini, bunun olmaması durumunda ise matematik veya Arapça öğretmeni de olabileceğini belirtti.

Balıkesir'den mektup gönderen 3. sınıf öğrencisi Zeynep Rumeysa Güzel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting için yaşadığı şehre geleceğini öğrenince, babasından kendisini Cumhurbaşkanının katılacağı mitinge götürmesi için söz istediğini belirterek, "Sayın çok kıymetli Cumhurbaşkanım Tayyip amca, o gün geldi çattı. Siz Ayvalık ilçesine geldiniz ama biz gelemedik. Çünkü o gün mahallemizde bir cenaze vardı. Babam imam olduğu için mahalleden ayrılamadı. Dolayısıyla ben sizi görmeye gelemedim, sizi görme fırsatım elimden uçtu, gitti. Çok üzüldüm çok ağladım." ifadelerini kullandı.

- "Tek hayalim, çocuk bayramlarında kabul ettiğiniz çocukların yerinde olmak"

Ankara'dan mektup gönderen Talatpaşa Ortaokulu öğrencisi 10 yaşındaki Yasin Bektaş Ünal, duygularını "Tek hayalim çocuk bayramlarında kabul ettiğiniz çocukların yerinde olmak. İzin verirseniz sizi yakından görmek ve ailemle birlikte resim çektirmek istiyorum." şeklinde ifade etti.

İstanbul Avcılar Ambarlı İlkokulu 2. sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Taha Berkant Gediktaş, 5 yaşında Kur-an'ı Kerim alfabesini ve İstiklal Marşı'nın on kıtasını ezberlediğini belirttiği mektubunda, aynı zamanda bale ve piyano dersi aldığını kaydetti. Gediktaş en büyük hayalini ise "Siz Sayın Cumhurbaşkanımız gibi ileride çok başarılı olmak ve dünyada kendimden bahsettirmek istiyorum." olarak anlattı.

Şevval Neva Aydoğan, 7 yaşında olduğunu belirttiği mektubunda Erdoğan'dan, kendisini makamında ağırlamasını talep etti. İlkokul 2. sınıfa geçtiğini belirten Aydoğan, Erdoğan'ı çok merak ettiğini de kaydetti.

- Erdoğan'a şiirler

Erdoğan için şiir yazan öğrencilerden Recep Enes Arslan da "Recep Tayyip Erdoğan" başlıklı şiirinde duygularını şöyle kaleme döktü:

"Ömrümün baharında / Canımın ocağında / Milletin adamı / İstikbalimizin ilkbaharı / Canım kadar sevdiğim / Türkiye'nin Ankara'sı / Çok seviyorum Recep Tayyip Erdoğan'ı.

Türkiye'nin bir yolu vardı ama tıkalı / Sen geldin açtın yolunu, Türkiye'nin bacasını / Herkes ne derse desin, o milletin adamı / Çok seviyoruz Recep Tayyip Erdoğan'ı."

Çeşitli programları nedeniyle çocuklarla bir araya gelen Erdoğan'ın bu anlarını ölümsüzleştiren kareler de kitapta bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çocukların gönderdiği tebrik kartlarından örnekler de kitapta yer aldı.Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık