11 Mart 2016 Cuma 13:06
Burdur'da toplu açılış töreni

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sakın ha sakın bir karamsarlığa kapılmayın. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi iktisaden de ileriye götüreceğiz. Bu milletin daha müreffeh hale gelmesini sağlayacağız. Bu milletin ayağına çelme takmaya çalışanlara ister terör örgütleri olsun, ister paralel çeteler olsun hepsine haddini bildireceğiz ve yolumuza öyle devam edeceğiz" dedi.

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Burdurluların "eniştesi" olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gösterilen misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini dile getiren Kurtulmuş, yeni Türkiye'nin kurulmasını istemeyen, Türkiye'nin daha güçlü, milleti ile devletinin kaynaşmış bir şekilde kalkınmış, büyük bir Türkiye olarak yoluna devam etmesini istemeyenlerin, fesat odaklarının sağdan soldan kurdukları bir takım oyunlarla Türkiye'nin önünün kesilmeye çalışıldığını söyledi.

Türkiye'ye karşı, "Aman, bu hızlı yürüyüşünü nasıl engelleriz" diye hiç bir araya gelmeyecek insanların ve çevrelerin bir araya gelip, Türkiye'nin ayağına çelme takmaya çalıştığına dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Akif'in tabiriyle, 'Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela. Hani tauna da zuldür bu rezil istila...' Dört koldan kullandıkları maşalarıyla bu ülkeyi hareketsiz bırakmaya çalışıyorlar. 22 Temmuz'dan bu yana sistematik bir şekilde Türkiye'yi terörle sararak, Türkiye'yi hedeflerinden geri koymaya çalışıyorlar. Lakin boş, ne yaparlarsa yapsınlar, göklerden gelen bir karar vardır. Bu milletin derin bir feraseti, derin bir irfanı vardır. Onlar bölmeye çalışacaklar, onların bu milletin ayaklarına çelme takmaya çalışacaklar, onlar bu ülkeyi terörle hareketsiz hale getirmeye çalışacaklar. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni Türkiye sevdalıları olarak 78 milyon el ele, gönül gönüle, yürek yüreğe aynı bayrağın altında, aynı peygamberin ümmeti olarak aynı milletin evlatları olarak yolumuza devam edeceğiz. Onların görevi yıkmak, bizim görevimiz yapmak. Onların görevi yeni Türkiye'yi engellemek, bizim görevimiz yeni Türkiye'yi inşa etmek."

Terörün de geride kalacağını ifade eden Kurtulmuş, "Onlar, sanmayın ki bu terörle sadece maşa olarak kullandıkları örgütlerle bu ülkenin insanlarının önünü kesmek istiyorlar. Ondan çok daha ilerisini istiyorlar. Bir asır evvel çalışıyorlar. Şimdi bu ülkenin, bu coğrafyanın insanlarının Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Farisilerin şimdi zihinlerini bölmeye çalışıyorlar. Ne yapsalar boş. Sizin ferasetinizle, Allah'ın takdiriyle biz de tam tersini yapacağız. Terörle sonuna kadar mücadele ederek, bu ülkenin halkıyla gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

- "Onlar, bu açılışları gördükçe 'eyvah' diyorlar"

Önce sınırlar, şimdi gönüller ve zihinlerin bölünmeye çalışıldığını belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Biz gönülleri ve zihinleri birleştirip, bu sınırları anlamsız hale getirecek ve hep beraber el ele yürüyeceğiz. Onlar bu ülkenin ekonomik olarak geri kalmasını istiyorlar. Biz ise bu ülkenin ileriye gitmesinin en önemli gücünün, milletin zenginleşmesi ve refah içerisinde yaşaması olduğunu biliyoruz. Onun için gece gündüz, hiç durmadan bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla, milletle bağdaşmış, iç içe, el ele, kol kola girmiş vaziyette Türkiye'yi imar etmeye, Türkiye'yi yükseltmeye gayret ediyoruz. İşte Burdur'da, Burdur meydanında 33 büyük açılışı hep beraber coşkuyla yapıyoruz. Allah hayırlı mübarek etsin. Onlar, bu açılışları gördükçe 'eyvah' diyorlar. Bu milleti geri kaldırtmak için, terör bir taraftan, diğer taraftan da Türkiye'yi geri bırakmak için her türlü şeyi yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz yolumuza devam ediyoruz. Onlar Türkiye'nin kalkınması için bir şey söyleyemezler. Yapılanları da hep eleştirerek, önünü kesmek isterler. Gördünüz, İstanbul'da üçüncü boğaz köprüsü yapılırken, 'olmaz' diyerek yine ayağa kalktılar. O günleri hatırlıyorsunuz. İstanbul'un şimdi üçüncü köprüsü, bir büyük gerdanlık gibi dünyanın başşehri İstanbul'u doğusuyla batısıyla, Avrupa'sıyla Asya'sıyla birbirine bağladı. Büyük bir abide olarak ortaya çıktı ve şimdi göz kamaştırıyor, yeni Türkiye'nin kilometre taşlarından birisi olarak milletimize hizmete hazırlanıyor."

Kurtulmuş, Burdurluların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı her defasında sevinçle karşıladığını, uğurladığında da hüzünle "tekrar ne zaman gelecek" diyerek beklediklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Sakın ha sakın bir karamsarlığa kapılmayın. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi iktisaden de ileriye götüreceğiz. Bu milletin daha müreffeh hale gelmesini sağlayacağız. Bu milletin ayağına çelme takmaya çalışanlara ister terör örgütleri olsun, ister paralel çeteler olsun hepsine haddini bildireceğiz ve yolumuza öyle devam edeceğiz. Allah sözümüzü kuvvetli kılsın, geleceğimizi aydınlık eylesin. Bu bayraklar inmesin, bu ezanlar susmasın ve bu birliğimiz, kardeşliğimiz hiçbir zaman kesilmesin" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.