Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Bitlis Valiliği'nden 'Arsa Tahsis' İlanı
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Bitlis Valiliği'nden 'Arsa Tahsis' İlanı

Bitlis Valiliği, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili 'arsa tahsis' ilanı yayınladı.

Bitlis Valiliği, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili "arsa tahsis" ilanı yayınladı.

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Bitlis Organize Sanayi Bölgesi'ndeki, sanayi parsellerinin 4 bin 562 Sayılı OSB Kanununun geçici 9. maddesi çerçevesinde gerçek veya tüzel kişilere tahsis edileceği vurgulandı. Tahsis talebinde bulunacak yatırımcıların istenilen belgelerle birlikte, 13 Mayıs 2016 tarihine kadar Bitlis OSB Bölge Müdürlüğü'ne başvurulması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, "Yetkili yatırımcı kişi veya yazılı olarak yetkilendirildiğine dair yazılı yetkili belge ile birlikte yetkilendirilmiş temsilcisi tarafından bizzat elden istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir. Yönetim kurulu, müracaatları organize sanayi bölgesinde yer alan parsellerin gerçek veya tüzel kişilere 4 bin 562 Sayılı OSB Kanununun geçici 9. maddesi çerçevesinde hazırlanmış ve yürürlükte olan yönetmeliğin 6. maddesi çerçevesinde değerlendirecek olup, bu değerlendirme neticesinde arsa tahsislerini yapıp yapmamakta serbesttir. PTT-kargo, internet, faks gibi yollarla yapılacak başvuruların dikkate alınmayacağını ve kabul edilmeyeceğini, 4 bin 562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun geçici 9. maddesi çerçevesinde kamuoyuna ilanen duyurulur."

"MÜRACAAT ESNASINDA İSTENİLECEK BELGELER"

Öte yandan, başvuruda istenilen evraklarla ilgili de şu bilgilere yer verildi:

"Başvuru dilekçesi, yatırım bilgi formu, yatırım taahhütnamesi, mevzuat gereği kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası ya da esnaf ve sanatkarlar odası veya ilgili meslek odası belgesi, imza sirküsü veya imza beyannamesi, tüzel kişi olması halinde ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir ticaret sicil gazetesi, ticari ikametgah beyanı ile Türkiye'de yerleşik olmayan gerçek ya da tüzel kişilerin kendi ülkelerindeki Türkiye Cumhuriyeti temsilcilerince onaylı benzer belgeleri, vergi levhası veya mükellef yazısı, halihazır işletme faaliyet konusu ile istihdam sayısı bilgilerine ait yatırımcı beyanı, son üç yıla ait yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri ile iş hacmini gösteren belgeler, işletmenin halihazırdaki faaliyet konularına bağlı varsa yapmış olduğu son üç yıla ait ithalat ve ihracat tutarları, yatırımcının organize sanayi bölgesinde yapmak istediği yatırım tutarının hangi finansman kaynaklarla sağlayacağına dair detaylı bilgiler."


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık