Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Beyşehir Belediyesi Personeli Gençleşiyor
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Beyşehir Belediyesi Personeli Gençleşiyor

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi'nin hizmet binasında yeni dönemde gençleşen ve eğitim düzeyi giderek artan, oluşturulan yeni kadroyla birlikte hizmet noktasındaki verimlilik ve kalitenin artırılmaya çalışıldığı belirtildi.

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediyesi'nin hizmet binasında yeni dönemde gençleşen ve eğitim düzeyi giderek artan, oluşturulan yeni kadroyla birlikte hizmet noktasındaki verimlilik ve kalitenin artırılmaya çalışıldığı belirtildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda önceki dönemde görev yapan memur personel yaş ortalamasının 46, işçi personel yaş ortalamasının ise 45 seviyelerinde olduğunu hatırlatarak, "Dönemimizde; kurumumuz hizmet binasında başlayan yeniden yapılanma süreci ile birlikte personel yaş ortalaması giderek aşağı seviyelere inmeye başlarken, bu çalışanlarımızın eğitim düzeyi de üst noktalara yükselmeye başlamıştır" dedi.

Başkan Özaltun, belediye hizmet binasındaki 2014 yılı öncesi ile Aralık 2015 tarihindeki personelin yaş ortalaması ve eğitim düzeyi durumunu Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü istatistikleri doğrultusunda mukayese ederek konuyla ilgili rakamsal veriler ortaya koydu. Özaltun, insan kaynakları ile ilgili yeni dönemde yürütülen çalışmalar ve hedefleri konusunda şu bilgileri verdi:

"Belediyemiz hizmet binasında çalışan memur ve işçi eğitim düzeyine 2014 yılı öncesinde bakıldığında, ilkokul mezunu çalışan oranının yüzde 27'ler düzeyinde olduğunu görüyoruz. Yani çalışanların büyük bölümünü ilkokul mezunu personel oluşturuyordu. Önceki dönemde çalışanların yüzde 23'ü lise, yüzde 22'si ön lisans, yüzde 15'i ortaokul, yüzde 13'ü ise lisans mezunu personelden oluşuyordu.

Bu konuda, Aralık 2015 itibariyle geldiğimiz noktayı ise deyim yerindeyse övünülecek noktalara taşımış bulunuyoruz. Kurumumuzda yeni dönemde personelimizin yaş ortalaması giderek gençleşirken, eğitim düzeyi ise üst noktalara taşınmıştır. Yaş ortalamasının düşmesi ile giderek gençleşen ve eğitim düzeyi artan personelle çalışmamız, Belediyemizin hizmet noktasında yürüttüğü çalışmalarda verimlilik, kalite ve performansa da gözle görülür şekilde olumlu katkılar sağlamıştır. Dönemimizde, bir önceki döneme göre hizmet binasında çalışanların yaş ortalaması 46'dan 41.5 seviyelerine düşürülmüştür. Şu anda, hizmet binamızda çalışan personelin yüzde 37'sini ön lisans, yüzde 28'ini lisans, yüzde 23'ünü ise lise mezunu çalışanlarımızın yer aldığı çekirdek bir kadro oluşturmaktadır. Söz konusu süreçte, ortaokul mezunu çalışan oranı yüzde 9, ilkokul mezunu çalışan oranı ise yüzde 3 seviyelerine çekilmiştir.

Dönemimizde, lisans ve ön lisans mezunu olan personel alımına büyük önem verilirken, daha aşağı eğitim düzeyindeki çalışan sayımızın kurumumuzda değerlendirilmesi ise kalifiye eleman olması durumuna göre şekillenmiştir. Bu dönemde alımı yapılan personelimizin yaş ortalamasının 31,12 seviyelerinde olması da gençlerimize kurumumuzda verdiğimiz önemi ve onlara güvenimizi ortaya koymaktadır. Dönemimizde alımı yapılan personelin yüzde 40'ı lisans, yüzde 32'si ön lisans, yüzde 16'sı lise, yüzde 12'si ise ilkokul mezunu çalışanlardan oluşmaktadır. İnşallah zaman içerisinde kurumumuzdaki çalışanlarımızın yaş ortalamasının daha da gerilere düşmesi, eğitim düzeyinin ise sürekli artan bir ivme kazanması en büyük hedefimiz olacaktır."


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık