Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz:
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz:

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, 1 Kasım seçimlerinin AK Parti olarak kendilerinin sorumluluğunu artırdığını ve bu sorumluluğun bilincinde olduklarını söyledi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, 1 Kasım seçimlerinin AK Parti olarak kendilerinin sorumluluğunu artırdığını ve bu sorumluluğun bilincinde olduklarını söyledi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz bir basın toplantısı düzenleyerek, önümüzdeki hafta içerisinde düzenlenmesi planlanan ve Yozgat'ın gelişip, kalkınmasın katkı sağlayacağına düşündükleri çalıştay hakkında bilgi verdi.

7 Haziran seçimlerinin AK Parti olarak kendilerine bir nasihat olduğunu dile getiren İl Başkanı Lekesiz, " 7 Haziran muhakkak bundan sonra da yol yürürken hep yanımızda bulunduracağımız nasihatler bütünü olarak yanımızda bulunduracağımız bir argüman oldu. 1 Kasım seçimlerine geldiğinde gerek ülke adına gerekse ilimiz adına güzel bir netice aldık. 1 Kasım seçimleri AK Parti olarak bizlerin sorumluluğunu daha da artırdı. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak Yozgat'ı önümüzdeki 4 yıllık AK parti hükümetleri döneminde gelişmesi ve kalkınması noktasında ne yapabiliriz, neler yapılması gerekir gibi bir sorgu içerisine bizleri dahil etti" dedi.

SORUNLARI HEP BERABER ORTAYA KOYALIM ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ HEP BİRLİKTE DEĞERLENDİRELİM

"Yozgat'ın gelişmesi ve kalkınması için yapılması gerekenleri Yozgatlılarla beraber planlayalım, STK'larımızı bunların başkanlarını yöneticilerini de bu işin içine dahil ederek Yozgat'ta ki sorunu varsa sorunları hep beraber ortaya koyup buna ilişkin çözüm önerilerini birlikte değerlendirelim" diyen Lekesiz, " Birlikte bir arayış içerisinde olalım bunların çözülmesi için siyasete düşen görevler varsa siyaset sorumluluğunu üzerine alsın. Hükümete düşen, bürokrata düşen kısmını bunlar üzerine alsın STK'lara düşen sorumluluklar varsa bu sorumlulukları paylaşmak suretiyle işbirliği içerisinde Yozgat'ın gelişmesi, kalkınması noktasında ciddi bir hamleyi hep birlikte başlatalım istiyoruz" dedi.

ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

Yozgat'ın kalkınması katkı sağlayacak bir çalıştay düzenleneceğini ifade eden Lekesiz, "Önümüzdeki hafta içerisinde Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz beyin de katılacağı bir çalıştay yapılacak. Çalıştay da STK'larımızın, bürokraside görev yapan kurum amirlerimizin Yozgat adına o çalıştaya değer katacağını düşündüğümüz herkesin katılacağı bir ortamda bu çalıştayı tamamlayacağız ve Yozgat'ın bir röntgenini çekip Yozgat'ın yol haritası çıkartamaya çalışacağız. Bu umarım hayırlı bir başlangıç olur" diye konuştu.

YOZGAT'IN UFKUNU AÇACAK YATIRIMLARA HIZ VERECEĞİZ

AK Parti hükümetleriyle Yozgat'ın altyapı eksikliklerinin büyük oranda tamamlandığını vurgulayan Lekesiz, "Bundan sonra Yozgat'ın ufkunu açacak Yozgat'ın gelişmesine ve kalkınmasına doğrudan yada dolaylı olarak tesir edeceğine inandığımız yatırımlara hız vereceğiz. Havaalanı bunlardan birisidir. İkinci OSB'nin kurulması bunlardan bir tanesidir. Organize sanayi bölgesinin levhasının asılması kurulması manasına gelmiyor oranın içerisinin nitelikli, sanayicilerle üretim yapacak tesislerle donatılması. Nitelikli iş yerleriyle de oranın işler hale gelmesi bizlerin sorumluluğunda Yozgat'ın sorumluluğundadır. Bundan sonraki dönemde bunlara daha da ağırlık vermek suretiyle Yozgat'ı bugün bulunduğu noktadan bir dört yıl sonrasına geldiğimizde çok daha iyi bir konuma taşımak suretiyle hep beraber hareket edeceğiz. AK Parti döneminde çok sayıda projeye destek verildi.

Doğru proje her zaman kaynağını bulmaktadır. AK Parti döneminde üretilen her doğru proje muhakkak suretle kaynağını bulmuştur. Kosgeb'in verdiği destekler, TKDK'nin verdiği destekler var. Önemli olan doğru projelerin hazırlanmasıdır. Yozgat'ın gelişmesi için Yozgat'ın temel sermayesine bakmak lazım. Öz varlıkların bakmak lazım Yozgat'ın genel olarak ekonomisinin tarım ve hayvancılığı dayandığını görüyoruz. Bunun yanında yer altı zenginliklerimiz var. Jeotermal enerjimiz var. Bu zenginliklerimizi kalkınmanın merkezine koyarak nasıl harekete geçirebiliriz onu değerlendirmek gerekiyor. Biz yozgat'ı geliştirmek kalkındırmak istiyorsak, kendi öz sermayesi üzerine kurgulamak zorundayız. Yozgat'a dışarından bir yatırım getirerek, dışarıdan hammadde getirerek burada imal etmek suretiyle Yozgat çok fazla değer kazandıramayız. Yozgat'ın kendi sermayesi ve öz varlığını burada işlemek suretiyle daha fazla değer katacağımızı Yozgat'ın kalkınmasına daha fazla katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

ARTIK SİYASİ REKABETİ BIRAKIP SİYASETİN İLK SIRASINA YOZGAT'I KOYMALIYIZ

Yozgat'ın bundan sonraki dönemde bir ortaklaşma zeminin kurması gerektiğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Lekesiz, "Geçtiğimiz son iki yıl içerisinde sıklıkla seçim gerçekleştirdik. Nerdeyse altı ayda bir seçim oldu. Bu seçim atmosferi siyasi rekabetin sürekli gündemde kaldı. Ak Parti, CHP çekişmesi siyasi rekabeti, AK Parti, MHP siyasi rekabeti oldu bu da o dönemde doğaldı. O süreç için olması gerekiyordu. Yozgat özelinde 1 Kasım seçimleri bitti ve önümüzde 4 yıl boyunca seçim olmayan bir periyoda girdik. Bu siyasi rekabeti geride bırakmanın zamanı gelmiştir. Bunu sadece siyasi partiler adına söylemiyorum bütün bir topluma, bütün Yozgat'ı oluşturan her kesime sesleniyorum. Siyasi rekabeti bir tarafa bırakalım. Artık ajandamızın öncelikler listesinin ilk başına Yozgat'ı yazmak durumundayız. Yozgat söz konusu olduğunda çok rahatlıkla bir araya gelip sorunu çözüm önerilerini tartışıp çözümü noktasında yapılması gereken eylemi de yine omuz omuza vererek ortaya koymak durumundayız. Özetle bundan sonar parti siyaseti elbette olacak. Ama Yozgat siyasi birinci önceliğimiz olacak. Yozgat'ın gelişmesi kalkınması birinci önceliğimiz olacak. Siyasi rekabet ikliminden artık her birimizin çıkmasında büyük fayda var. Bunu STK'lar siyasi partilerimiz, ümit ediyorum ki olumlu karşılayacaklardır. Artık Yozgat'ın bu birlik ve beraberlik atmosferini biran önce yakalanmasının zorunlu olduğunu da ifade ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Düzenlenecek olan çalıştayın Yozgat için çok önemli olduğuna değinen Lekesiz, "Yozgat adına bir fikri bir düşüncesi ve projesi olan siyasi partiler, STK'lar kurum temsilcilerinin bu çalıştaya katılıp fikrini beyan etmesini istiyoruz. Fikirler orada olgunlaşır, Yozgat adına daha faydalı bir çalışma ortaya çıkacaktır" dedi.


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık