Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
2. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları'na doğru
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

2. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları'na doğru

2. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları'na doğru

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından Norveç'in Lillehammer kentinde 12-21 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 2. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda yarışacak 13 sporcunun yer aldığı milli takım kafilesi, bu ülkeye gitti.
Atatürk Havalimanı'ndan tarifeli seferle Norveç'in başkenti Oslo'ya hareket eden ve başkanlığını Zekai Ayan'ın yaptığı kafilede, sporcular ve antrenörlerin yanı sıra Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da yer alıyor.
Gündoğan, havalimanında yaptığı açıklamada, kafilede bir önceki oyunlara kıyasla 3 kat fazla sporcunun yer aldığını söyledi. Gündoğan, milli sporcuların bu oyunlarda önemli tecrübeler edineceklerini belirterek, "Gelecekte olimpiyatlarda yarışacakları sporcuları görmeleri açısından, onlara büyük bir tecrübe olacak" dedi.
Kafile başkanı Ayan da 15-18 yaş aralığındaki sporcuların 6 farklı disiplinde yarıştıklarını, organizasyonda eğitim ve kültür faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli kutlamaların da yapılacağını kaydetti.
Alp disiplininde yarışacak Selin Açıkgöz, oyunlarda ellerinde gelenin en iyisini yaparak, Türkiye'yi başarıyla temsil edeceklerini belirtti.
Muhammed Ali Bedir ise kayakla atlama branşında uluslararası birçok başarı elde ettiğini dile getirerek, "Bu sporu yapmak istiyorsanız mecburen eşyanıza sahip çıkmak zorundasınız. Bu sizin biraz da öz güveninize bağlı" ifadelerini kullandı.

Türk Milli Takımı'nda yer alan sporcular, branşlarına göre şöyle:
Kayak: Nihat Enes Limon, Selin Açıkgöz (alp disiplini), Amed Oglago, Güllü Akalın (kayaklı koşu), Muhammed Ali Bedir (kayakla atlama), Miray Gürkınav, Muhammed İkbal Yılmaz (snowboard cross)
Curling: Oğuzhan Karakurt, Tunç Esenboğa, Beyzanur Konuksever, Berivan Polat
Kızak: Göksu Özkaya, Cengizhan Kaplan





Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.




Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık