Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Tarafsız ve Doğru Haberin Adresi

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
BTSO Başkanı Burkay'dan 2016 Yılı Eylem Planı Yorumu
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

BTSO Başkanı Burkay'dan 2016 Yılı Eylem Planı Yorumu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan '2016 Yılı Eylem Planı'nın iş dünyası başta olmak üzere toplumun her kesimine fırsatlar sunduğunu söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan '2016 Yılı Eylem Planı'nın iş dünyası başta olmak üzere toplumun her kesimine fırsatlar sunduğunu söyledi.

Esnafa, girişimcilere ve emek yoğun sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönelik büyük kamu desteklerinin verildiğine de işaret eden Burkay, açıklanan eylem planlarının iş dünyasının gündeme getirdiği ve talep ettiği birçok alanı kapsadığını belirtti. İlk 3 aylık dönemde çoğunlukla gençlere, yeni işe başlayacaklara, küçük ölçekli işletmelere ve çalışmayan kesime yönelik eylemlere ağırlık verildiğini kaydeden, İbrahim Burkay, ilk 6 aylık dönemde ise daha çok reel kesimde dönüşümü sağlayacak reformlara yer verilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Burkay, eylem planındaki bu başlıkların her birinin çok değerli olduğunu belirterek, "Uzun süredir iş dünyasının talep ettiği konuların hükümet programında yer almasından memnuniyet duyduk. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve hükümetimizin değerli üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bunların hayata geçmesi adına bizler de iş dünyası olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. Yeni dönemle birlikte tekrar büyüme hamlemize ve bunu sürdürülebilir hale getirecek reform paketlerine odaklanmamız da özellikle büyük değer taşıyor" dedi.

"EYLEM PLANLARINDA İŞ DÜNYASININ GÖRÜŞÜ VE KATKISI ÖNEMLİ"

İhtiyaç duyulan yeni modellerin özel sektör ile çalışılarak hazırlanması gerektiğine dikkat çeken Burkay, "Asgari ücret, kadın çalışanlar, kıdem tazminatı, yarı zamanlı çalışma, istihdam büroları gibi çalışma hayatını ilgilendiren ana başlıklar kısa sürede hayata geçecek. Bu düzenlemelerin sektörlerin ve firmaların maliyetlerini fazla etkilemeden hayata geçirilmesi için hükümetimiz ile özel sektör arasındaki iş birliği ve istişarenin güçlü bir şekilde devam ettirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Genel itibariyle 1 yıl içinde bu eylemlerin tamamının ortak akıl ile hayat geçirilecek olması ekonomik kalkınmamıza ciddi bir ivme sağlayacaktır" dedi.

"KOBİ'LER HER ZAMAN DESTEKLENMELİ"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, açıklanan planda küçük ve orta ölçekli işletmelere özel destekler sağlanmasının ülke ekonomisinin yüzde 99'unu oluşturan KOBİ'lerin gelişimi için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti. Başkan Burkay, "Özellikle KOBİ'lerin ihracatçı kimliğini ve rekabetçi yapısını güçlendirmek üzere atılacak her adımı destekliyoruz. Türkiye'nin kalkınma hedeflerine ulaşmasında KOBİ'lerimizin büyük katkısı olacaktır. Bu noktada KOBİ'lerin önünü açan reformları sürdürmeliyiz" diye konuştu.

YENİ GİRİŞİMCİLERLE ÜLKEMİZİ HEDEFLERİNE ULAŞTIRABİLİRİZ

Türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olduğunu hatırlatan BTSO Başkanı Burkay, reform paketi ile iş hayatına girmek isteyen cesaretli, heyecanlı ve inançlı girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirme noktasında ciddi adımların atıldığını kaydetti.

Hibe ve faizsiz kredi desteklerinin arttırılmasının genç girişimcilere büyük katkı sağlayacağına işaret eden Burkay, "Girişimcilerimizin önündeki en önemli problemlerden birisi sermaye yetersizliği ve finansmana ulaşımdır. Başbakanımız tarafından açıklanan reform paketinde bu anlamda önemli adımların atılması iş dünyasına umut verdi. Çünkü ülkemizin hedeflerine ulaşması için yeni girişimcilere ihtiyacımız var. Yeni fikirlere sahip olan girişimcilerimizi mutlaka üretime kazandırmak zorundayız. Biz de hem TOBB hem de BTSO olarak bu konularda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. İş dünyası olarak girişimcilerimizin önünü açan her hamlenin destekçisi olacağız" dedi.


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU
-

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık