Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri

Gerçek, İlkeli ve Tarafsız Haberin, En Güncel Hali, Haberde Doğruya Bağlanın

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Haberin Gündemi - Son Dakika Haberler ve Gündem Haberleri ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİMMAGAZİNYAŞAMKADIN
Ankara Kalkınma Ajansı'nın Desteklediği Bilişim Firmasına Global Ödül
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
- - Editör:

Ankara Kalkınma Ajansı'nın Desteklediği Bilişim Firmasına Global Ödül

Ankara'da Ankara Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmaları bulunan Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla Oracle tarafından 'Yılın ISV Bulut Partneri' seçilerek, 'Global Oracle Üstünlük Ödülü'ne layık görüldü.

Ankara'da Ankara Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmaları bulunan Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla Oracle tarafından "Yılın ISV Bulut Partneri" seçilerek, "Global Oracle Üstünlük Ödülü"ne layık görüldü.

Yeni yatırımlar için gerekli bütün idari işlemleri mevzuat çerçevesinde gerçekleştiren, yatırımcılara danışmanlık hizmeti veren, bölgenin yatırım olanaklarını tanıtmak ve bilinirliğini artırmak için yurt içi ve yurt dışında çeşitli faaliyetlerde bulunarak bölgeye yatırım çekmeye çalışan Yatırım Destek Ofisi, Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde kurulmuş bir birim olarak çalışmalarına devam ediyor. Yatırımcıların kamu kurum ve kuruluşları nezdindeki işlemlerinin takibinde tek durak ofisi olarak görev yapan, ücretsiz ve hızlandırıcı kamu hizmetleri sunan Yatırım Destek Ofisi'nin uzun soluklu çalışmaları neticesinde Ankara Kalkınma Ajansı ile ortak çalışmaları bulunan Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla Oracle tarafından "Global Oracle Üstünlük Ödülü"ne layık görüldü. Sisoft, "Yılın ISV Bulut Partneri" olarak "Oracle Excellence Award"a layık görüldü.

Yılın ISV Bulut Partneri Oracle Üstünlük Ödülü'nü almaktan gurur duyduklarını ifade eden Sisoft Genel Müdürü Ömer Siso, "Bu ödül Sisoft'un başarılarına birçok katma değer katacak ve kurumsal amaç ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sunduğumuz çözümler yüksek ölçüde maliyet avantajlı olup, müşterilerimize ilk kurulum maliyeti ve operasyonel mali harcamalardan kaçınma avantajları sağlamaktadır" dedi.

TÜRK FİRMALARININ BİLİŞİM SEKTÖRÜ İÇİNDEKİ YERİ, ÖNEMİ, PAZAR PAYI

Sisoft olarak geliştirdikleri yazılımların Türkiye'de "Common Criteria" güvenlik belgesi ile akredite edilmiş tek sağlık yazılımı olduğunu belirten Siso, "Ayrıca Uluslararası SPICE 2 Standardı yazılımımızın diğer önemli bileşenidir. Özellikle uluslararası ihalelere katılabilmek için akreditasyon önemli bir konu. Sağlık Bilişimi uygulamaları uluslararası düzeyde incelendiğinde bulut bilişim uygulamalarının giderek yaygınlaştığı görülmektedir. Bu alandaki uzmanlar da sağlık bilişiminin geleceğinin bulut bilişiminde olduğunu göstermektedir. Bulut bilişim; güvenlik, güvenilirlik, sürdürülebilirlik ve izlenebilirlik gibi en temel gereksinimlere tümü ile karşılık vermektedir. Ayrıca, radyoloji görüntülerinin (PACS) arşivleme ve iletişim sistemlerinde depolanma gereksinimi de bulut bilişimi zorunlu hale getirmiştir. Sisoft firmasının sektörde yurt dışı pazara açılma, ikili işbirlikleri oluşturma, kurumsal kapasiteyi geliştirme ve devlet desteklerinden faydalanma noktasında Ankara Kalkınma Ajansı ile çalışmaları devam etmektedir. Yine yakın zamanda firmanın Afrika pazarındaki atılımları ile ilgili olarak firmaya ihracat ve yurt dışı tanıtım ve pazarlama destekleri anlatılarak yurt dışı pazara açılma noktasında danışmanlık yapılmıştır. Yurt dışındaki ilgili misyon temsilcilikleri ile iletişime geçilerek firmanın yurt dışı pazara girmesindeki zorluk ve engeller aşılmaya çalışılmıştır. Ayrıca ilgili ülkenin büyükelçilikleri, firma temsilcisi ile ziyaret edilerek işbirliği sağlanmıştır" diye konuştu.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ise, kalkınma hamlesine bütünsel olarak yaklaştıklarını ifade ederek, Ankara'da ekosistemde bulunan her bir öğenin yeterince Ankara Kalkınma Ajansı'nın faaliyetlerinden ve desteklerinden yararlanması gerektiğini vurguladı. Şayık, "Firmalar veya girişimciler genellikle Ajansa devlet desteklerinden nakdi olarak yararlanmak için geliyorlar. Bu kapsamda Ankara Kalkınma Ajansı'nın Mali Destek Programı veya mali destek veren diğer devlet kurumlarından firmaların uygunluk ve gerekli kriterleri taşıma ölçüsünde bu desteklerden yararlandırmaya çalışıyoruz. Ancak Ankara Kalkınma Ajansı'nın yatırımcılar nezdinde mali destekler kadar bilinmeyen danışmanlık faaliyeti hayati önem taşımaktadır. Bu ücretsiz danışmanlık faaliyetleri sayesinde ulusal ve uluslararası düzeyde yatırımcıların bölgede yapacakları yatırımlara yönelik rehberlik hizmeti sunarak yatırımcı/girişimcilere yatırımdan önce yatırım aşamasında ve yatırımdan sonra her türlü teknik ve idari desteği sağlamaktadır. İlgili paydaşlar arasında katalizör görevi görerek güçlü iletişim ağları sayesinde yatırımcılarımıza hızlı ve etkin çözümler üretir" dedi.

Sisoft, sağlık yazılımı alanındaki geniş ürün yelpazesiyle dünyanın önde gelen HBYS firmalarından biri. Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika'da birçok sağlık kuruluşunda hizmet veren Sisohbys, bugüne kadar 700'ün üzerinde hastane ve sağlık kuruluşunda kullanıldı. Devlet hastanelerinden özel hastanelere, 50 yataklı küçük sağlık kuruluşlarından 3 bin yataklı hastane zincirlerine kadar her tipte ve her ölçekte sağlık kuruluşunun beklentilerini karşılayarak yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağlayan Sisoft, şimdi de müşterilerini buluta taşıyarak sunduğu hizmet kalitesini bir seviye daha yukarı taşıdı.


Facebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Haberingundemi.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Sağlık