Ebru Gündeş ‘in Arkasındaki En Derin Ses Nursel Cinkılıç…

Ebru Gündeş ‘in Arkasındaki En Derin Ses Nursel Cinkılıç…

Pena vuruşlarınızı geliştirip gitardan mükemmel sesler çıkartılabilir ,parmaklarınızı çalıştırıp bas gitarı eşek sudan gelinceye kadar tokatlayabilirsiniz.

Fakat doğuştan gelen ses yeteneğiniz yoksa ne kadar çığlık atsanız boşunadır. Müzik hayatında kaliteli seslerin ardında önemli rolleri olan back vokallerin sanatçıyı taşımaları bu kalitede önemlidir . Hangi ses ne kadar yakışır ? Arkada inceden duyulan bir ses şarkıya ne kadar anlam katar ?

Müzik ince ince işlenen bir nakıştır . Her rengi içinde barındıran bir renk karmaşası.  Bir gölge düşünün sürekli sizi arkadan takip eden . Sizi en güzel yansıtan bu gölge değilmidir ?

Derin anlamlar yatan güzel sesiyle Nursel Cinkılıç ‘a sanat hayatında başarılar dileriz. Işık verdiğin kadar yansımanın sonucuna en yakın zamanda kavuşman dileklerimizle.

 

 

1.Öncelikle sizi tanımak isteriz ?

 

  04.10.1977 yılında Gaziantep ‘de doğdum. 5 yaşımda babamın tayininin İstanbul’a çıkmasından dolayı İstanbul ‘a yerleşerek okulumu Bakırköy semtinde tamamladım. 1994 yılında İTÜ TÜRK MUSUKİSİ DEVLET KONSERVATUARI ŞAN bölümünü kazandım ve 2001 yılında mezun oldum.

 

2. Ebru  Gündeş ‘in back vokalliğini ne kadar süredir yapıyorsunuz?

 

   12 YILDIR YAPIYORUM.

 

3. Ebru Gündeş ile  çalışmak zor mu ?

 

  Sevgili solistimle çalışmak zor olmuş olsaydı 12 yıl devam etmezdim. Sanatçı kişiliğine  ve sesine çok ama çok saygı duyduğum bir insan bir daha dünyaya gelsem yine back vokal olacak  olsam çalışmak isteyeceğim tek solist yine EBRU GÜNDEŞ olurdu. EBRU GÜNDEŞ ülkemizde bulunduğu yeri fazlasıyla hak eden bir isim bende layığı ile işimi severek yaptığımdan dolayı herhangi bir zorluk yok:)

 Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayın...

  • ETİKETLER
PAYLAŞ

FACEBOOK YORUM YAZ HEMEN ONAYLANSIN