Alifakı köyü CHP’yi bağrına bastı

Alifakı köyü CHP’yi bağrına bastı

Ayaz, “Tarsus Belediyesi Para kazanma konusunda kimseye ayrım yapmaz!”

Cumhuriyat Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı’nın Dağ köylerinden sonra Ova köyü ziyaretlerinin ilk durağı Alifakı köyü oldu.

 

Ziyaretin akşam saatlerinde yapılmasına rağmen, Alifakı köylülerinin CHP İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz’a karşı gösterdikleri ilgi gerçekten görülmeye değerdi.

 

Köy meydanında yapılan toplantıda kendini ve CHP’nin iktidarda yapacaklarını anlatarak sözlerine başlayan Yeşim Dağgeçen Ayaz, AKP’ nin tüm Türkiye’yi aldattığını söyledi.

 

Tarsus ova köylüsünün geçmiş yıllarda ekonomik ve sosyal yönden ülkenin güzide bölgelerinden biri olduğunu vurgulayan Yeşim Dağgeçen Ayaz, “ama şimdi görüyoruz ki, AKP’nin izlediği ‘fakir et, bağımlı yap!’ politikasından Çukurova insanıda nasibini almış; Bölgemizin gelir düzeyi, dünyanın en geri yerlerinden bir farkı kalmamış” dedi.

 

Projeler konusunda Köylülerin ve Çiftçilerin uyanık olmaları konusuna dikkat çeken Dağgeçen Ayaz, “AKP’nin köylülere kalkınma adı altında götürdüğü projeler bir kandırmacadan ibarettir. İktidarın köylüye reva ettiği bu projelerin gerçek amacının altında siz Milletin Efendisi Köylümüzü Cumhuriyetimizin değerlerinden uzaklaştırmak, sosyal statünüzü değiştirmek dolayısı ile sizleri sinsice fakirleştirerek kendine bağımlı hale getirme planı yatıyor” uyarısı yaptı.

 

Köy Meralarının köylünün hayvanlarını otlakmak ve küçük ölçekli kazanç getiren yerler  olduğuna işaret eden Ayaz, “Arkadaşlar, işte AKP iktidarının köylünün ortak malı olan Meralara bile nasıl göz diktiğini hepiniz yaşayıp gördünüz! Hani bu 1070 dönüm Meranıza, sizlere ve çevre köylere daha ucuz yem sağlanması için ekilen sılaç mısırlara ne oldu? Hani Alifakı köylüsü ve civar köyler besi hayvanlarına daha ucuz yem yedirecekti? Bir de  Tarım Bakanı geçtiğimiz yıllarda (2005) yanına aldığı iki sanatçıyla bu projeyi yere göğe sığdıramayarak görkemli bir açılış yapmıştı. Ne oldu da 30 TL.’ den verileceği ballandırıla ballandırıla anlatılan yemler piyasadaki 60 TL. sınırını zorladı? Neden sizlerden 60 TL. istendi? Sizlere yapılan bir aldatma değil midir? Sizler üzerinden kendi yandaşlarına nasıl rant sağlandığına hepiniz şahit oldunuz. Şimdi nerede bu sanatçılarla gelen Tarım Bakanı?” Diye sordu.

 

Şimdiye kadar yaptıkları köy ziyaretlerinde Dağ köylüsünden Ovalısına herkesin aynı şekilde ortak sorunlarının olduğunu söyleyen Ayaz, İktidarın eline ortak sorunlar yaratmada kimsenin su dökemeyeceğini belirtti.

 

Dağgeçen Ayaz, Köylülerin iyi niyetini kullanarak, onları borç yükü altında sokarak kurdurulan ve sonradan atıl durumda bırakılmış kooparatiflerin hesabını onları bu duruma getirenlerden hukuk önünde hesabını da soracaklarını söyledi. Ve bu konuda da hukiki bir çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Ayaz, “AKP İktidarı bir yandan, Tarsus yerel yönetimi diğer yandan aynı ortak payda da buluşuyorlar. Bunların hizmet anlayışı böl, parçala, yönet zihniyetiyle aynı! Bakınız iktidar köylümüzün Mera malını başkalarına peşkeş çekmek için, hukukun boşluklarından faydalanırken, Yerel yönetimde aynını Tarsus için yapıyor.” Şeklinde konuştu.

 

Tarsus’un  bir Taşeron şirketler istilasına uğradığını söyleyen Yeşim Dağgeçen Ayaz, “ bu taşeron firmalarının yatırım amacıyla faaliyette olduğunu sanmayın! Söz konusu bu firmalar yerel yönetimin kendi kendine kurdurduğu firmalardır. Çok sıkıştıklarında bir nebzede olsa işçi alımı yapıyor gibi gözükerek, çaresiz Yurttaşlarımızın üzerinden oy avcılığı yapıyorlar. Bu konularda çok titiz bir çalışma içindeyiz; yakında bir çok bilinmeyen gerçekleri Tarsus kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat şu kadarını söyleyeyim, Tarsus Belediyesi Para kazanma konusunda kimseye  ayrım yapmaz!” ifadesini kullandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarının ayak seslerinin duyulmaya başlandığı bu günlerde herkesin CHP çatısı altında toplanmasının Milli bir Dava olduğunu söyleyen Yeşim Dağgeçen Ayaz, “çünkü biz ayrıştırma ve fakirleştirme partisi değiliz. Biz sosyal adalet anlayışının olmazsa olmazını savunan bir partiyiz.  CHP çoklu partili sistemin merkezidir; ana taşıdır. Nasıl ki, Yeni kurulmuş cumhuriyetimizin en zor günlerinde CHP bu yükü büyük bir başarıyla taşımışsa, biliniz ki, güdümlü zihniyetlerin Ülkemizi her alanda çıkmaza ve açmaza  sürükledikleri bu çıkmaz yoldan, yine sizlerin duyarlılığı ile Cumhuriyet Halk Partisi çıkaracaktır. Bundan kimsenin kuşkuşu olmasın” dedi.

 

CHP Tarsus İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz konuşmasının ardından köylülerle birebir görüşmeler yaptıktan sonra Alifakı köy halkına içten teşekkür ederek ayrıldı.

Yakup BONCUK / Tarsus

  • ETİKETLER
PAYLAŞ

FACEBOOK YORUM YAZ HEMEN ONAYLANSIN