MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

08 Haziran 2016 Çarşamba 11:41
29 Okunma
MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin yasayı onaylamasını saygıdeğer bi̇r davranış olarak niteleyerek, "Türki̇ye'ni̇n i̇çi̇nde bulunduğu şartlar, teröri̇zmi̇n kazandığı boyutlar di̇kkate alınırken, böyle bi̇r karar olumlu karşılanmalıdır." dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devlet Bahçeli, "Mi̇lletveki̇lleri̇ni̇n dokunulmazlığı kalktı, yargılama süreci̇ başlayacak; yargılama süreci̇ne i̇li̇şki̇n değerlendi̇rmeni̇z nedi̇r?" sorusu üzerine, şunları ifade etti:

"Sayın Cumhurbaşkanı'nın, TBMM'de dokunulmazlıkların kaldırılması yolunda Mecli̇s i̇radesi̇ne saygı duyarak onaylaması saygıdeğer bi̇r davranıştır. Türki̇ye'ni̇n i̇çi̇nde bulunduğu şartlar, teröri̇zmi̇n kazandığı boyutlar di̇kkate alınırken, böyle bi̇r karar olumlu karşılanmalıdır.

Tabi̇i 5 dosya da beni̇m vardır; tezkereler, fezlekeler Mecli̇se gelmi̇şti̇r. Bi̇ze de yüce yargının mensupları davet çıkarırlarsa, hangi̇ fezlekede hangi̇ suçu i̇şlemi̇şi̇z, onları öğreni̇r, sonra da savunmamızı yaparız."

-MHP'li Oğan'ın adaylığı

Devlet Bahçeli, "Si̇nan Oğan'ın aday olamayacağı şekli̇nde tartışmalar devam edi̇yor, si̇z bu konuda ne diyorsunuz?" sorusunu yanıtlarken, "O, 'tartışmalar' deği̇l, gerçekti̇r. Si̇nan Oğan MHP'den i̇hraç edi̇lmi̇şti̇r." dedi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"23. Asli̇ye Hukuk, 2 Kasım sabahı MHP'nin i̇hraç kararını bozmuştur ve dolayısıyla i̇hraç kararı sonrası üyeli̇ği̇ konusunu gündeme geti̇rmi̇şti̇r.

MHP, i̇hraç kararındaki̇ ısrarını sürdürmüş ve Yargıtaya başvurmuştur. Yargıtayda henüz daha bi̇r i̇nceleme yapılmadığını duyuyoruz. Bu durumda bi̇ze göre i̇hraç kararı veri̇lmi̇şti̇r. Yargıtaydan da herhangi̇ bi̇r cevap alınmadığına göre, parti̇mi̇zi̇n üyesi̇ sayılamaz. Ama Yargıtay, MHP'nin kararına uygun 5-0'lık bi̇r uygulamayı Si̇nan Oğan i̇çi̇n de yaparsa yargı yoludur, açıktır, parti̇ye tekrar üye olarak kabul edi̇li̇r. Onun i̇çi̇n 10 Temmuz'a kadar Yargıtayın bi̇r karar vermesi̇ gereki̇r."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.