Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası

Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası

Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası

Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası

23 Nisan 2016 Cumartesi 21:57
43 Okunma
Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası
Gençler Balkan Yüzme Şampiyonası, Yunanistan'da başladı.

Volos kentinde organize edilen şampiyonanın ilk gününde, Türk sporcular 2 altın, 7 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

İlk gün müsabakalarında alınan sonuçlar şöyle:


- Kadınlar 50 metre serbest

1. Diana Petkova (Bulgaristan) - 00:26.83

2. Kalia Antoniou (Güney Kıbrıs) - 00:26.90

3. Kristina Maria Schneider (Romanya) - 00:27.10


- Erkekler 50 metre serbest

1. Andrej Barna (Sırbistan) - 00:23.00

2. Ionut Radu (Romanya) - 00:23.57

3. Nikolaos Sofianidis (Yunanistan) - 00:24.05


- Kadınlar 50 metre sırtüstü

1. Boyana Tomova (Bulgaristan) - 00:30.00

2. Olga Dalla (Yunanistan) - 00:30.78

3. İlayda Kargın (Türkiye) - 00:30.99


- Erkekler 50 metre sırtüstü

1. Nikolaos Sofianidis (Yunanistan) - 00:26.46

2. Andrei Mirea Anghel (Romanya) - 00:26.73

3. Vlad Paturka (Romanya) - 00:26.83


- Kadınlar 200 metre kurbağalama

1. Gülşen Beste Samancı (Türkiye) - 02:33.85

2. Eleni Kodogeorgou (Yunanistan) - 02:34.29

3. Alexandr Simona Savastita (Romanya) - 02:38.16


- Erkekler 200 metre kurbağalama

1. Lyubomir Epitropov (Bulgaristan) - 02:19.97

2. Konstadinos Meretsolias (Yunanistan) - 02:21.10

3. Nikolaos Mauzas (Yunanistan) - 02:21.92


- Kadınlar 100 metre kelebek

1. Varvara İlektra Lebl (Yunanistan) - 01:02.08

2. Yüksel Deniz Özkan (Türkiye) - 01:02.41

3. Kristina Maria Schneider (Romanya) - 01:03.42


- Erkekler 100 metre kelebek

1. Viktor Nikolov (Bulgaristan) - 00:55.72

2. Haral Athanasios Kynigakis (Yunanistan) - 00:55.94

3. Ümit Can Güreş (Türkiye) - 00:56.23


- Kadınlar 800 metre serbest

1. Anja Crevar (Sırbistan) - 08:53.01

2. Buse Topçu (Türkiye) - 08:55.36

3. Jovana Djuric (Sırbistan) - 09:05.37


- Erkekler 50 metre kelebek

1. Nikolaos Sofianidis (Yunanistan) - 00:25.36

2. Ümit Can Güreş (Türkiye) - 00:25.52

3. Eystathios Malamas (Yunanistan) - 00:25.84


- Kadınlar 50 metre kelebek

1. Sezin Eligül (Türkiye) - 00:28.02

2. Deniz Yüksel Özkan (Türkiye) - 00:28.33

3. Varvara Ilektra Lebl (Yunanistan) - 00:28.39


- Erkekler 100 metre serbest

1. Andrej Barna (Sırbistan) - 00:50.75

2. Alexei Sancov (Moldova) - 00:51.05

3. Aleksa Bobar (Sırbistan) - 00:51.97


- Kadınlar 100 metre serbest

1. Kalia Antoniou (Kıbrıs Rum Kesimi) - 00:58.00

2. Diana Petkova (Bulgaristan) - 00:58.22

3. Filio Raytopoulou (Yunanistan) - 00:58.38


- Erkekler 200 metre sırtüstü

1. Nikolaos Sofianidis (Yunanistan) - 02:04.10

2. Konstadinos Drygoutis (Yunanistan) - 02:05.48

3. Andrei Paul Rosioru (Romanya) - 02:06.85


- Kadınlar 200 metre sırtüstü

1. Boyana Tomova (Bulgaristan) - 02:15.57

2. Ioanna Saha (Yunanistan) - 02:16.54

3. Olga Dalla (Yunanistan) - 02:18.50


- Erkekler 200 metre bireysel karışık

1. Haral Athanasios Kynigakis (Yunanistan) - 02:08.40

2. Can Erge Gezmiş (Türkiye) - 02:08.56

3. Kaloyan Nikolov (Bulgaristan) - 02:09.50


- Kadınlar 200 metre bireysel karışık

1. Anja Crevar (Sırbistan) - 02:18.88

2. Varvara Ilektra Lebl (Yunanistan) - 02:20.28

3. Ioanna Saha (Yunanistan) - 02:23.38


- Erkekler 1500 metre serbest

1. Dimitrios Negris (Yunanistan) - 15:41.22

2. Nikola Ratkov (Sırbistan) - 15:54.29

3. Alexei Sancov (Moldova) - 16:02.13


- 4x200 metre Serbest Erkek Bayrak Yarışı

1. Yunanistan - 07:37.28

2. Türkiye - 07:39.00

3. Romanya - 07:39.91


- 4x200 metre Kadın Bayrak Yarışı

1. Yunanistan - 08:23.31

2. Türkiye - 08:28.55

3. Sırbistan - 08:36.44

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.