Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal:

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, 'Son yıllarda ülkemizde ahlâkî ve millî değerler alanında bir yozlaşma ve savrulmanın yaşandığına şahit oluyoruz' dedi.

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal:

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, 'Son yıllarda ülkemizde ahlâkî ve millî değerler alanında bir yozlaşma ve savrulmanın yaşandığına şahit oluyoruz' dedi.

25 Nisan 2016 Pazartesi 09:29
25 Okunma
Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal:
Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, "Son yıllarda ülkemizde ahlâkî ve millî değerler alanında bir yozlaşma ve savrulmanın yaşandığına şahit oluyoruz" dedi.

Özbakkal yaptığı açıklamasında, "Mem­le­ket ne­re­ye gi­di­yor so­ru­su, gün­de­mi­mi­zi bir ev­li­lik prog­ra­mı ka­dar meş­gul et­mi­yor­sa vay ha­li­mi­ze! Her gün ge­len şe­hit ha­ber­le­ri, can­lı bom­ba­lar, ölü­le­riy­le bi­le cep­he­leş­miş bir Tür­ki­ye fo­toğ­ra­fı! Son yıllarda ülkemizde ahlâkî ve millî değerler alanında bir yozlaşma ve savrulmanın yaşandığına şahit oluyoruz. Ahlâkî değerlerde meydana gelen bu yozlaşma, her şeyi mubah sayan bir zihniyetin oluşumuna ortam hazırlıyor" diye konuştu.

"Kitle iletişim araçlarından ve çevremizde olup-bitenlerden öğrendiğimiz kadarıyla, ülkemizde gün geçtikçe suç işleme oranlarının arttığını görüyoruz" diyen Özbakkal, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Özellikle kapkaççılık, cinsel tâciz, adam öldürme, cinayet, yaralama, hırsızlık, ailelerde parçalanma, adam kaçırma, toplumun sağlığını bozma girişimleri, trafikte kural ihlâlleri yaparak kazalara sebep olma, rüşvet verip-alma, uyuşturucu madde kullanma, haksız kazanç vb. gibi suç türlerinde önemli artışlar söz konusudur. Suçlular çalıp-çırpmakla kalmıyor, yaralama ve öldürme gibi masum ve suçsuz insanların canına kasteden davranışlar sergiliyorlar. Elbette bu içtimâî suçların sebepleri araştırılmalıdır. Eğitimsizlik midir, işsizlik midir, gelir dağılımındaki adaletsizlik midir? Aile hayatındaki çözülme midir? Ahlâk eğitiminin yetersizliği midir? magazin ve tv dizileri programlarının tesiri midir? Her neyse sosyal çözülmeyi hızlandıran sebepler, mutlaka giderilmeli, meselenin çözüm yolları aranmalıdır.

İnsandan ve insanlıktan yana olmadığın sürece, neyi savunursan savun; hakikat yolcusu olamazsın.

Sorumluluğu olan herkese çağrı yapıyorum,.Anne,baba,ağabey,abla,öğretmen,usta,sivil toplum kuruluşları,başkanlar,siyasiler,vekiller herkese sesleniyorum toplumsal ahlaktan siz de sorumlusunuz."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.