Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis memurlarını kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis memurlarını kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis memurlarını kabul etti

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "İrfan sahibi bu aziz milletimizin huzur ve güveni için aklını hiçbir şekilde kiraya vermeden, devletin kanunları, kurulları ve amirleri dışında hiçbir otorite tanımadan ve milletimizin menfaatinden başka hiçbir yere hizmet etmeden, milletimizin kendisine verdiği emeği başka lobilerin hizmetine sunmadan görev yapmayı, hizmet sunmayı şiar edinmiştir, bu anlayış içinde de bundan sonra yoluna devam edecektir polisimiz." dedi.

Ala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde polis teşkilatının kuruluşunun 171. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını kabulüne katıldı.

Kabule, 270 bin polisi temsilen geldiklerini belirten Ala, emniyet güçlerinin, ülkenin her köşesinde terörle mücadeleden çetelerle mücadeleye, toplumsal olaylardan trafiği, asayişi sağlamaktan hırsızlığı önlemeye, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeye kadar geniş yelpazede halkın huzur ve güvenliği için görev yaptığını kaydetti.

Vatandaşların huzur ve güvenliği ile kamu düzenini sağlamak amacıyla, ülkenin birlik ve bütünlüğü, demokrasisi ve bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı jandarma, korucu ve polisin beraberce başarılı bir mücadele verdiklerine işaret eden Ala, terörle mücadelede vatandaşların zarar görmemesini sağlamanın, temel şiarları olduğunun altını çizdi. Efkan Ala şöyle devam etti:

"İrfan sahibi bu aziz milletimizin huzur ve güveni için aklını hiçbir şekilde kiraya vermeden, devletin kanunları, kurulları ve amirleri dışında hiçbir otorite tanımadan ve milletimizin menfaatinden başka hiçbir yere hizmet etmeden, milletimizin kendisine verdiği emeği başka lobilerin hizmetine sunmadan görev yapmayı, hizmet sunmayı şiar edinmiştir, bu anlayış içinde de bundan sonra yoluna devam edecektir polisimiz."

Ala, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ülkenin huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışan polislerin, jandarmanın, tüm güvenlik güçlerinin çalışma şartları, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesine verdiği desteğe teşekkür etti.

- Lekesiz: "Müsamaha göstermedik, göstermeyeceğiz"

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ise polis teşkilatının ülkenin toplam nüfusunun yüzde 86'sına güvenlik hizmeti sunduğunu belirtti. Devletin temel kurumlarından biri olan emniyet teşkilatının 171 yıllık birikimle üstlendiği zor ve meşakkatli görevi yerine getirdiğini ifade eden Lekesiz, huzur ve güvenliğin olmadığı yerde özgürlüklerden, birlik ve beraberlikten, ekonomik ve sosyal kalkınmadan söz etmenin zor olduğunu dile getirdi.

Lekesiz, "Tüm terör örgütlerin birleştiği nezaket arz eden bir dönemden geçiyoruz. Milletimizin onurlu ve güçlü medeniyet yürüyüşünü engellemek isteyenler var. Türkiye'nin sosyal ve fiziki ilerlemesini heder ettirmek isteyenler var. Emniyet teşkilatı olarak bu süreçte üzerimize düşen ağırlığın ve sorumluluğun farkındayız." diye konuştu.

Otorite zaafının mafya, çete gibi illegal yapıları oluşturacağına işaret eden Lekesiz, "Temel hak ve özgürlüklere saygılıyız, gelişmesine katkıda bulunuyoruz." dedi.

Lekesiz, "Legal görünümlü illegal yapıların teşkilatımız için, ülke için ne denli sorun teşkil ettiğinin son derece bilincindeyiz. Hukukun ve kendi amirlerinin emirlerinin dışına çıkmış olanlara, bu ülkenin toprak bütünlüğüne kastedenlere müsamaha göstermedik, göstermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.