21. Balkan Atletizm Şampiyonası

21. Balkan Atletizm Şampiyonası

21. Balkan Atletizm Şampiyonası

21. Balkan Atletizm Şampiyonası

27 Şubat 2016 Cumartesi 21:35
172 Okunma
21. Balkan Atletizm Şampiyonası

21. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul'da yapıldı.

Türk sporcular, toplam 24 dalda altın madalya verilen şampiyonada bugüne kadarki en başarılı organizasyonu geçirerek, altışar altın ve gümüş, 3 de bronz madalya kazandı.

Şampiyonayı 7 altın, 6 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamlayan Romanya, madalya klasmanında ilk sırayı aldı. Toplam 18 madalya kazanan Rumen sporcuların ardından 15 madalyalı Türk sporcular geldi.

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda gerçekleştirilen ve Türkiye'nin üst üste beşinci kez ev sahipliği yaptığı şampiyonaya, Balkan Atletizm Birliği üyesi 16 ülkeden sporcular katıldı.

Birliğin yeni üyesi İsrail'den sporcuların da mücadele ettiği şampiyonada, Türkiye, Arnavutluk, Ermenistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Gürcistan, Yunanistan, Moldova, Makedonya, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya'dan sporcular yer aldı. Üyeliği onaylanması beklenen Kosova ise Azerbaycan ile "misafir ülke" statüsünde organizasyona katıldı.

Türkiye, erkekler 400 metrede Batuhan Altıntaş, kadınlar sırıkla atlamada Demet Parlak, kadınlar gülle atmada Emel Dereli, kadınlar yüksek atlamada Burcu Yüksel, erkekler 4x400 metrede ve erkekler 1500 metrede Levent Ateş ile altın madalya kazandı.

Erkekler 60 metre engellide Mustafa Güneş, erkekler yüksek atlamada Ümit Tan, kadınlar sırıkla atlamada Buse Arıkazan, erkekler 1500 metrede Ramazan Özdemir, erkekler uzun atlamada Muammer Demir'le ve kadınlar 4×400 metrede gümüş madalya elde eden ay-yıldızlılar, kadınlar 3000 metrede Özlem Kaya, erkekler 400 metrede Buğrahan Kocabeyoğlu ve erkekler 800 metrede Hasan Basri Güdük ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Organizasyonda elde edilen sonuçlar şöyle:

Erkekler:

60 metre engelli:

1- Cosmin Ilie Dumitrache (Romanya)

2- Mustafa Güneş

3- Michalis Kiafas (Yunanistan)


60 metre:

1- Zvonimir Ivaskovic (Hırvatistan)

2- Catalin Campeanu (Romanya)

3- Denis Dimitrov (Bulgaristan)


400 metre:

1- Batuhan Altıntaş

2- Sebastian Mihai Ursachi (Romanya)

3- Buğrahan Kocabeyoğlu


800 metre:

1- Ion Siuris (Moldova)

2- Trofin Cosmin (Romanya)

3- Hasan Basri Güdük


1500 metre:

1- Levent Ateş

2- Ramazan Özdemir

3- Angelos Vasiliou (Yunanistan)


3000 metre:

1- Elzan Bibic (Sırbistan)

2- Daniel Ionut Betej (Romanya)

3- Nicolai Gorbusco (Moldova)


Yüksek Atlama:

1- Mihai Donisan (Romanya)

2- Ümit Tan

3- Vasilios Konstantinou (Güney Kıbrıs)


Sırıkla Atlama:

1- Dimitrios Patsoukakis (Yunanistan)

2- Emmanouil Karaalis (Yunanistan)

3- Itamar Basteker (İsrail)


Üç Adım Atlama:

1- Dimitrios Tsiamis (Yunanistan)

2- Nazim Babayev (Azerbaycan)

3- Momchil Karailiev (Bulgaristan)


Uzun Atlama:

1- Lazar Anic (Sırbistan)

2- Muammer Demir

3- Adrian Vasile (Romanya)


Gülle Atma:

1- Andrei Gag (Romanya)

2- Mesud Pezer (Bosna Hersek)

3- Andrei Rares Toader (Romanya)


4×400 metre:

1- Türkiye

2- Moldova

3- Romanya


Kadınlar:

60 Metre Engelli:

1- Andrea Ivancevic (Romanya)

2- Elisavet Pesiridou (Yunanistan)

3- Ivana Loncarek (Hırvatistan)


60 Metre:

1- Andrea Ivancevic (Hırvatistan)

2- Andree Aograzeanu (Romanya)

3- Lucija Pokos (Hırvatistan)


400 metre:

1- Adelina Pastor (Romanya)

2- Lavric Elena Mirela (Romanya)

3- Irini Vasiliou (Yunanistan)


800 metre:

1- Mihaela Nunu (Romanya)

2- Konstantina Giannopoulou (Yunanistan)

3- Florina Pierdevara (Romanya)


1500 metre:

1- Luiza Gega (Arnavutluk)

2- Silvia Danekova (Bulgaristan)

3- Anastasia Marinakou (Yunanistan)


3000 Metre:

1- Ancuta Bobocel (Romanya)

2- Amela Terzic (Sırbistan)

3- Özlem Kaya


Yüksek Atlama:

1- Burcu Yüksel

2- Marija Vukovic (Karadağ)

3- Maayan Shahaf (İsrail)


Sırıklı Atlama:

1- Demet Parlak

2- Buse Arıkazan

3- Martina Files (Hırvatistan)


Üçadım Atlama:

1- Gabriela Petrova (Bulgaristan)

2- Sasa Babsek (Slovenya)

3- Andriana Banova (Bulgaristan)


Uzun Atlama:

1- Ivana Spanovic (Sırbistan)

2- Haido Alexouli (Yunanistan)

3- Milena Mitkova (Bulgaristan)


Gülle Atma:

1- Emel Develi

2- Radoslava Mavrodieva (Bulgaristan)

3- Lenuta Burueana (Romanya)


4x400 metre:

1- Romanya

2- Türkiye

3- Yunanistan

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.